سلام.خوش آمدید*** دوست گرامی؛ توصیه می‌‌‌کنم اگر اولین دیدار شما از این وبلاگ است، «حتما» ابتدا پست ثابت(اولین پست) را بخوانید.*** جدیدترین مطالب وبلاگ را، بعد از این پست دنبال کنید. ***با نظرات ارزشمند خود، زینت بخش وبلاگ باشید.*** موفق و منصور باشید

برای همه مفیده

ماه رمضان؛ ماه برکت الهی
نویسنده : عبدالله حقدوست - ساعت ۱٢:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۱ شهریور ۱۳۸٧
 

نجوای رمضان ترنم آوای قرآن را شکوه می‌بخشد. نغمه‌های مناجات شهید رمضان، شب‌های تاریک آن را روشن می‌گرداند تا عابدان و زاهدان، صالحان ومؤمنان، بر سفره‌ی میهمانی خداوند نعمت و روزی معنوی فراوان برگیرند.

ماه رمضان هر سال تکرار می‌شود تا اندرون از طعام خالی داریم و با دریافت نور معرفت به سوی مبدأ نور به پرواز درآییم و از خاک به افلاک پرگشاییم و به تماشاگه راز بنشینیم.

رمضان و قرآن پیوند ناگسستنی با یکدیگر دارند و امام علی(ع) شهید رمضان، تجلی و تبلور این پیوند است تا پیروان راستین به تأسّی از او قدم طاعت بردارند و سر عبادت فروگذارند.

فرا رسیدن این ماه بر شما و تمام صائمین با اخلاص مبارک باد.

التماس دعا


 
ادامه مطلب...comment گل نوشته شما ()

 
متن کامل مناظره دکتر قزوینی با مولوی مرادزهی (مناظره شیعه با سنی)
نویسنده : عبدالله حقدوست - ساعت ٢:٠٠ ‎ب.ظ روز ۸ شهریور ۱۳۸٧
 

از دیر باز، یکی از راههای تشخیص حق از باطل، رو در رو قرار گرفتن این دو و به چالش کشیدن اموری است که در آن نزاع هست.

و همین امر در عقائد بسیار کاربرد دارد تا جایی که می‌توان ادعا کرد اگر نگوییم مهمترین، لکن یکی از مهمترین اموری که سبب ترغیب غیر شیعیان به تشیع شده، همین امراست که ما از آن به مناظره(گفتگوی طرفینی) تعبیر می‌کنیم.

از قدیم الایام مناظراتی میان علماء شیعه و اهل سنت واقع می‌شده و در این میان کسانی که به دنبال حقیقت و تبعیت از حق بودند،‌ از آن مناظره، حق را کشف کرده و به دنبال آن می‌رفتند.

در عصر حاضر که عصر ارتباطات نام گرفته نیز این امر کما فی السابق جریان دارد و چه بسا در مواردی بسیار عمیقتر و مهمتر از قبل، ‌چرا که ممکن است در یک مناظره زنده تلویزیونی یا اینترنتی، میلیونها نفر از سراسر جهان،‌ نظاره‌گر این مناظره و منتظر نتیجه آن باشند.

آنچه در پی می‌آید یکی از همین مناظرات است که در عصر حاضر میان یکی از علماء شیعه و یکی از اهل سنت واقع شده است.

بدون هیچگونه پیش داوری و قضاوتی،‌ عین این مناظره را تقدیم می‌کنم. امیدوارم چراغی برای روشنی بخشی طریق حق برای سالکان راه حق باشد.


 
ادامه مطلب...comment گل نوشته شما ()

 
دانلود صوت زیبای «ربّنا»
نویسنده : عبدالله حقدوست - ساعت ۱:٠٠ ‎ق.ظ روز ٥ شهریور ۱۳۸٧
 

با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، دوستانی که مایلند صوت زیبای «ربّنا» (ویژه ماه مبارک رمضان) را به صورت کامل داشته باشند، می‌توانند آن را با حجم کم، از اینجا دانلود کنند.


 comment گل نوشته شما ()