سلام.خوش آمدید*** دوست گرامی؛ توصیه می‌‌‌کنم اگر اولین دیدار شما از این وبلاگ است، «حتما» ابتدا پست ثابت(اولین پست) را بخوانید.*** جدیدترین مطالب وبلاگ را، بعد از این پست دنبال کنید. ***با نظرات ارزشمند خود، زینت بخش وبلاگ باشید.*** موفق و منصور باشید

برای همه مفیده

خدا هست؟!!!
نویسنده : عبدالله حق دوست - ساعت ۱٢:٥٥ ‎ق.ظ روز ٤ اردیبهشت ۱۳۸۸
 

گاهی مواقع در وجود خدایی شک می‌کنیم که هر لحظه با گفتار خود، ناخودآگاه او را اثبات می‌کنیم. و آنچنان در او غرق می‌شویم که وجودش را فراموش می‌کنیم!!!

این داستان بسیار زیبا نمونه‌ای از این قبیل است...


مردی برای اصلاح سر و صورتش به آرایشگاه رفت. در بین کار، گفتگوی جالبی بین آنها در گرفت.‌ آنها در رابطه با موضوعات و مطالب مختلف صحبت کردند.

وقتی به موضوع «خدا» رسید، آرایشگر گفت: من باور نمی‌کنم خدا هم وجود داشته باشد.

مشتری پرسید: چرا باور نمیکنی؟

آرایشگر جواب داد:

کافیست به خیابان بروی تا ببینی چرا خدا وجود ندارد. به من بگو اگر خدا وجود داشت، این همه آدم مریض می‌شدند؟ بچه‌های بی‌سرپرست پیدا می‌شد؟ اگر خدا وجود می‌داشت، نباید درد و رنجی وجود داشت. نمی‌توانم خدای مهربانی را تصور کنم که اجازه می‌دهد این همه درد و رنج وجود داشته باشد.

مشتری لحظه‌ای فکر کرد اما جوابی نداد. چون نمی‌خواست جرّ و بحث کند.

آرایشگر کارش را تمام کرد و مشتری از مغازه بیرون رفت.

به محض اینکه از مغازه بیرون آمد مردی را دید با موهای بلند و کثیف و به هم تابیده و ریش اصلاح نکرده، ظاهرش کثیف و به هم ریخته بود. مشتری برگشت و دوباره وارد آرایشگاه شد.

به آرایشگر گفت:

می‌دانی چیست! به نظر من آرایشگرها هم وجود ندارند.

آرایشگر گفت: چرا چنین حرفی میزنی؟ من اینجا هستم. من آرایشگرم. همین الان موهای تو را کوتاه کردم.

مشتری با اعتراض گفت: نه....، آرایشگرها وجود ندارند. چون اگر وجود داشتند، هیچکس مثل مردی که بیرون است، با موهای بلند و کثیف و ریش اصلاح نکرده پیدا نمی‌شد.

آرایشگر گفت: نه بابا! آرایشگرها وجود دارند. موضوع این است که مردم به ما مراجعه نمی‌کنند...!!

مشتری تأیید کرد و گفت: دقیقاً نکته همین است؛

خدا هم وجود دارد؛ فقط مردم به او مراجعه نمی‌کنند و دنبالش نمی‌گردند. برای همین است که این همه درد و رنج در دنیا وجود دارد...!!!


 comment گل نوشته شما ()