سلام.خوش آمدید*** دوست گرامی؛ توصیه می‌‌‌کنم اگر اولین دیدار شما از این وبلاگ است، «حتما» ابتدا پست ثابت(اولین پست) را بخوانید.*** جدیدترین مطالب وبلاگ را، بعد از این پست دنبال کنید. ***با نظرات ارزشمند خود، زینت بخش وبلاگ باشید.*** موفق و منصور باشید

برای همه مفیده

دانلود کتاب «در جستجوی حقیقت»
نویسنده : عبدالله حق دوست - ساعت ۱۱:٤٥ ‎ب.ظ روز ۳٠ اردیبهشت ۱۳۸۸
 

از ابتدای تنازع میان «کسانی که امیرالمؤمنین(ع) را وصیّ و جانشین بلافصل پیامبر(ص) می‌دانستند» با «کسانی که مخالف با این امر بودند»، بحثها و مناظراتی میان علمای این دو گروه واقع شده است.

برخی از این مناظرات واقعا زیبا، خواندنی، آموزنده و چراغ هدایت برای رهجویان طریق حقّ و حقیقت می‌باشد.

آنچه در ادامه می‌آید، در بردارنده یکی از این مناظرات است، که خواندن آن را به تمام دوستان عزیز، مخصوصا نسل جوان توصیه می‌کنم.


این کتاب را که در اصل عربی بوده و بنام «مؤتمر علماء بغداد» می‌باشد، و در واقع گزارشی از مجلس مناظره می‌باشد، برخی از اندیشمندان به زبان فارسی ترجمه‌های مختلفی کرده‌اند.

یکی از آن ترجمه‌ها، همین است که تقدیم دوستان عزیز می‌شود، که متاسفانه نام مترجم(حداقل برای بنده) معلوم نیست، و این ترجمه، بنام «در جستجوی حقیقت» ارائه شده است.

ولی این کتاب یک ترجمه دیگر هم دارد، که بوسیله مرحوم «مصطفی خبّازیان» ترجمه شده و توسط «بنیاد پژوهشهای علمی فرهنگی نور الاصفیاء» منتشر شده، و این ترجمه با نام «جستجوی حق در بغداد» ارائه شده است.

این ترجمه دوم، مزایای بسیار زیادی بر ترجمه اول دارد. زیرا در بردارنده منبع و آدرس تمام مطالب می‌باشد، علاوه بر اینکه توضیحات بسیار مفید و لازمی در پاورقی برخی مطالب مطرح شده است.

لذا به دوستان عزیز توصیه می‌کنم، در صورتی که پس از مطالعه‌ی این کتاب ارزشمند، تصمیم به خرید و هدیه آن به دوستان دیگر داشتند، این نسخه دوم کتاب را خریداری کنند که قطعا بسیار مفید خواهد بود.

و علّت اینکه بنده نسخه اول را در اینجا قرار دادم، چون مدتها قبل این کتاب را از اینترنت دانلود کرده بودم، ولی متأسّفانه در موارد متعدّد، برخی از مطالب اصلی متن آن، در تبدیل فایل یا ویرایش یا ... حذف شده بود. که با تطبیق با نسخه دوم، مطالب محذوف، اصلاح شد.

این کتاب بسیار ارزشمند را از «««اینجا»»» دانلود کنید.


 comment گل نوشته شما ()