سلام.خوش آمدید*** دوست گرامی؛ توصیه می‌‌‌کنم اگر اولین دیدار شما از این وبلاگ است، «حتما» ابتدا پست ثابت(اولین پست) را بخوانید.*** جدیدترین مطالب وبلاگ را، بعد از این پست دنبال کنید. ***با نظرات ارزشمند خود، زینت بخش وبلاگ باشید.*** موفق و منصور باشید

برای همه مفیده

نماز اول ماه
نویسنده : عبدالله حق دوست - ساعت ۱۱:٥٠ ‎ب.ظ روز ٢ تیر ۱۳۸۸
 

برخی از دوستان عزیز در مورد چگونگی «نماز اول ماه» پرسیده بودند. جواب را در ادامه مطلب بخوانید...


مرحوم شیخ عباس قمی(از علمای بزرگ شیعه)در کتاب ارزشمند «مفاتیح الجنان» می‌فرماید: وقتی ماه جدید فرا می‌رسد، مستحب است انسان چند عمل انجام دهد. یکی از آن اعمال این است که «نماز اول ماه» بخواند.

شیوه آن بدینگونه است که:

در روز اول ماه، دو رکعت نماز بخواند؛ در رکعت اول بعد از حمد؛ سى مرتبه «قُلْ هُوَ اللَّهُ»(سوره توحید) و در رکعت دوم بعد از حمد؛ سى مرتبه «إِنَّا أَنْزَلْنَاهُ»(سوره قدر) بخواند. و بعد از نماز صدقه‌ای بدهد. با انجام این کار، سلامتى خود را در آن ماه از حق تعالى خریده است.

و در ادامه آن می‌فرماید بهتر است دعایی را نیز بخواند که در کتاب «مفاتیح الجنان» مذکور است.[١][١]- دوستان عزیزی که مایل بودند، می‌توانند برای دیدن سایر اعمال ماه جدید و نیز دعای مذکور، به «مفاتیح الجنان، باب دوم در اعمال ماههاى سال، فصل یازدهم در اعمال هر ماه نو و اعمال عید نوروز و اعمال ماههاى رومى» مراجعه کنند.

لازم به ذکراست که نرم افزار «مفاتیح الجنان»(تمام مفاتیح) برای موبایل، در بخش موبایل همین وبلاگ موجود است.


 comment گل نوشته شما ()