سلام.خوش آمدید*** دوست گرامی؛ توصیه می‌‌‌کنم اگر اولین دیدار شما از این وبلاگ است، «حتما» ابتدا پست ثابت(اولین پست) را بخوانید.*** جدیدترین مطالب وبلاگ را، بعد از این پست دنبال کنید. ***با نظرات ارزشمند خود، زینت بخش وبلاگ باشید.*** موفق و منصور باشید

برای همه مفیده

نماز باران امام حسین(ع) و بارش باران
نویسنده : عبدالله حق دوست - ساعت ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱٩ آذر ۱۳۸٩
 

در ادامه مطلب، یکی از کرامات اباعبدالله الحسین(ع) را مطالعه فرمایید.


مرحوم سیّد مرتضى(رحمة اللّه علیه) آورده است:

حضرت امام صادق(ع) به نقل از پدران بزرگوارش(علیهم السّلام) حکایت فرماید: در زمان مولاى متقّیان، امام على(ع) مدّتى باران نازل نشد.

پس عدّه‌اى از أهل کوفه نزد حضرت على(ع) حضور یافته و ضمن اظهار ناراحتى از نیامدن باران، تقاضا کردند تا حضرت از درگاه خداوند، طلب نزول باران نماید.

امام على(ع) رو به فرزندش حضرت أباعبداللّه الحسین(ع) کرد و فرمود: اى حسین! حرکت کن و براى این أهالى از درگاه خداوند متعال درخواست بارش ‍ باران نما.

حضرت امام حسین(ع) طبق پیشنهاد پدر از جاى برخاست و حرکت کرد و به نماز ایستاد؛ پس از حمد و ثناى الهى، بر پیامبر خدا و بر اهل بیت گرامیش تحیّت و درود فرستاد؛ و آنگاه اظهار داشت:

اى خداوندى که عطاکننده خیرات هستى، و برکات و رحمتهایت را مرتّب بر ما مى فرستى! امروز از آسمان، باران رحمت و برکت خود را بر ما بندگانت فرو فرست؛ و ما را از باران خیر و برکت سیراب گردان. و تمام موجودات تشنه را کامیاب و سیراب گردان. تا آن که ضعیفان خوشحال و دلشاد گردند. و زمینهاى مرده سرسبز و زنده در آیند؛ و برکات را ظاهر نمایند. پس اى پروردگار جهانیان! دعا و خواسته ما بندگانت را مستجاب و برآورده فرما.

همین که حضرت أبا عبداللّه الحسین(ع) دعایش پایان یافت و آمین گفت، ناگهان ابرهاى بسیارى در آسمان پدیدار شد و باران رحمت شروع به باریدن کرد و تمام مناطق را باران فرا گرفت، به طورى که بعضى از بیابان نشینهاى اطراف کوفه، خدمت امام(ع) وارد شدند و گفتند: بارش باران، تمام حوالى کوفه را فراگرفته؛ و تمام باغات و نهرها پر از آب گردیده است.

 

منبع: چهل داستان و چهل حدیث از امام حسین علیه السلام.


 comment گل نوشته شما ()