سلام.خوش آمدید*** دوست گرامی؛ توصیه می‌‌‌کنم اگر اولین دیدار شما از این وبلاگ است، «حتما» ابتدا پست ثابت(اولین پست) را بخوانید.*** جدیدترین مطالب وبلاگ را، بعد از این پست دنبال کنید. ***با نظرات ارزشمند خود، زینت بخش وبلاگ باشید.*** موفق و منصور باشید

برای همه مفیده

سؤال مهم یک یهودی از رسول خدا(ص)
نویسنده : عبدالله حق دوست - ساعت ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ روز ٢٥ آذر ۱۳٩٠
 

سؤالی که گاهی پرسیده می‌‌شود این است که آیا پیامبر اسلام بر سایر انبیاء برتری دارد یا خیر؟

همین سؤال را یک یهودی از رسول خدا(ص) پرسید. جواب پیامبر(ص) را در ادامه مطلب بخوانید.


یک نفر یهودى به حضور رسول خدا(صلى الله علیه وآله) آمد.

رسول خدا(صلى الله علیه وآله) برخاست و به او نگاه عمیق کرد و فرمود: اى یهودى چه حاجتى دارى؟

یهودى گفت: آمده‌‌ام بپرسم: تو بهترى یا موسى(علیه السلام)؟ با توجه به اینکه خدا با موسى سخن گفت، کتاب تورات بر او نازل کرد، عصاى معجزه آسا به او داد، دریا را شکافت و غیر اینها.

پیامبر(صلى الله علیه وآله) در پاسخ فرمود: «خودستایى» ناپسند است، ولى(حال که سؤال کردى) جوابش را مى‌‌گویم:

اى یهودى! حضرت آدم(علیه السلام) وقتى که ترک أولى نمود و توبه کرد، در هنگام توبه عرض کرد: «اللهم إنّی أسئلک بحق محمد و آل محمد لما غفرت لى»؛ خدایا از تو به حق محمد و آلش مى‌‌خواهم که مرا بیامرزى.

خداوند او را آمرزید.

حضرت نوح(علیه السلام) وقتى که در بلاى عظیم طوفان، سوار بر کشتى شد، از ترس غرق شدن، به خدا عرض کرد: «اللهم إنى أسئلک بحق محمد و آل محمد لما أنجیتى»؛ خدایا بحق محمد و آلش از تو مى‌‌خواهم که مرا نجات بخشى.

خداوند او را نجات داد.

حضرت ابراهیم(علیه السلام) وقتى که در آتش افکنده مى‌‌شد، به خدا عرض کرد: «اللهم إنى أسئلک بحق محمد و آل محمد لما أنجیتنى منها»؛ خدایا بحق محمد و آلش از درگاهت مى‌‌خواهم که مرا از آتش نجات بخشى.

خداوند آتش را براى او خنک و مایه سلامتى قرار داد.

و حضرت موسى(علیه السلام) وقتى که در برابر ساحران، عصایش را انداخت، عصاى او اژدها شد، موسى در درون خود احساس ترس کرد و به خدا عرض نمود: «اللهم إنى أسئلک بحق محمد و آل محمد لما آمنتنى»؛ خدایا بحق محمد و آلش از درگاهت مى‌‌خواهم که مرا از گزند اژدها محفوظ بدارى.

خداوند به او خطاب کرد: مترس تو در مقام ارجمندى هستى.

اى یهودى! اگر موسى(علیه السلام) مرا درک کند و به نبوت من ایمان نیاورد، ایمانش بى ارزش است و نبوتش سودى به حالش نخواهد داشت.

اى یهودى! از ذریه(نوادگان) من حضرت مهدى(علیه السلام) است، وقتى که ظهور کرد، حضرت عیسى بن مریم از آسمان به زمین فرود مى‌‌آید تا مهدى را یارى کند، و پشت سر مهدى در نماز اقتدا مى‌‌کند.

(منبع: تفسیر نور الثقلین5: 165)


 comment گل نوشته شما ()