سلام.خوش آمدید*** دوست گرامی؛ توصیه می‌‌‌کنم اگر اولین دیدار شما از این وبلاگ است، «حتما» ابتدا پست ثابت(اولین پست) را بخوانید.*** جدیدترین مطالب وبلاگ را، بعد از این پست دنبال کنید. ***با نظرات ارزشمند خود، زینت بخش وبلاگ باشید.*** موفق و منصور باشید

برای همه مفیده

دانستنیهایی در مورد جن و أجنه(12)
نویسنده : عبدالله حق دوست - ساعت ٩:٠٠ ‎ق.ظ روز ٧ تیر ۱۳٩٢
 

در این پست، در ادامه سری مطالب پیرامون دانستنیهایی در مورد جن؛ مطالبی در مورد «تسخیر جن برای معصومین(ع) و شیوه تسخیر آنها برای انسان» تقدیم می‌‌‌کنم.

تسخیر جن +‌تسخیراجنه


در ادامه بحث تسخیر جن، جالب است بدانید از بسیاری از روایات استفاده می‌‌شود که در خدمتگذاری پیامبرخدا(ص) و ائمه معصومین(ع) بودند.

مثلا امام باقر(ع) می‌‌فرماید: برخی از أجنه، خادم ما هستند، هر گاه کاری داشته باشیم که باید سریع انجام شود، آنها را می‌‌فرستیم.

لکن نکته‌‌ای که باید به آن توجه داشت این است که فرق میان خدمت اجنه برای حضرت سلیمان(ع)، با خدمت أجنه برای پیامبر اسلام(ص) و ائمه معصومین(ع) این بود که اجنه‌‌ای که خادم حضرت سلیمان(ع) بودند، به جبر و زور و بدون اختیار خودشان در خدمت آن حضرت بودند، و آن هم بخاطر آن قدرتی بود که خدا در خاتم انگشتر حضرت سلیمان(ع) قرار داده بود. و این معجزه‌‌ای بود که خدا فقط به او داده بود، که پادشاهی و سلطنتی به حضرت سلیمان(ع) داده بود که به هیچکس غیر او نداده بود.

امام صادق(ع) فرمود: خداوند متعال قدرت و سلطه حضرت سلیمان(ع) را در خاتم او قرار داده بود، لذا هرگاه آن را می‌‌پوشید تمام جن و انس و شیاطین و پرندگانی که در خدمت او بودند، نزد او حاضر می‌شدند.

اما اجنه‌‌ای که خادم پیامبر اسلام(ص) و ائمه معصومین(ع) بودند، اطاعت و خدمت آنها، با اختیار خود آنها و ایمان آنها به اهلبیت(ع) بود. و ائمه(ع) أجنه را از طریق امر به معروف و نهی از منکر،‌ به اسلام دعوت می‌‌کردند.

چرا که أجنه نیز دقیقا همانند انسان، در ایمان آوردن یا کافر شدن، و اطاعت و نافرمانی، مختارند.

میان پیامبران و ائمه معصومین(علیهم السّلام) با اجنه، حجاب و پوششی نیست، و به راحتی آنها را مشاهده می‌‌کنند.

و این مطلب بخاطر نکات و أسرار نورانی است که خداوند در بدن و روح مطهر معصومین(ع) قرار داده است. یکی از آن نکات این است که آنها حجت خدا بر أجنّه هستند، چرا که تکلیف و عبادت بر اجنه هم واجب است، و مقتضای حکمت خداوند این است که میان حجت خدا و کسی که خدا آن حجت را برای آنها فرستاده است، حجاب و پوششی نباشد.

در روایات میان گفتار پیامبر و ائمه(ع) با اجنه و گفتار أجنّه با آنها، هیچ منع و حصری وارد نشده، بلکه گفتار آنها با هم بدون هیچ حجاب و مانع و زحمتی بوده است. خداوند متعال شریعت مقدس را به طور کامل  به صورت دیدن و شنیدن و سؤال و جواب، به آنها رسانده است، تا روز قیامت هیچ حجت و دلیلی برای آنها باقی نمانده باشد.

و اما تسخیر جن توسط انسان و به خدمت گرفتن آنها توسّط انسان؛

تسخیر جن توسّط انسان و خدمت آنها برای انسان، بر اساس یکسری مشقتها . سختیها و ریاضتهای روحی و دوری از برخی امور و انجام برخی کارهای خاص است که باعث جلب و جذب أجنّه می‌‌شود.

که اندک اندک به برخی از آنها خواهیم پرداخت.

ادامه دارد...

مطالب دیگر در این ارتباط:

دانستنیهایی در مورد جن و اجنه (1) [35 نکته خواندنی در مورد آفرینش و زندگی جن]

دانستنیهایی در مورد جن و اجنه (2) [کیفیت خلقت جن و برخی اقسام آن]

دانستنیهایی در مورد جن و اجنه (3) [اقسام اجنه در خدمت حضرت سلیمان و گفتگو با ایشان]

دانستنیهایی در مورد جن و اجنه (4) [اقسام دیگری از جن و کیفیت غذا خوردن اجنه]

دانستنیهایی در مورد جن و اجنه (5) [اقسام جن: غول، دِلهاب، أم صبیان، عفریت]

دانستنیهایی در مورد جن و اجنه (6) [اقسام جن: «همزاد» و «وسواس خناس»]

دانستنیهایی در مورد جن و اجنه (7)[اقسام جن: جن های ساکن در منزل انسانها]

دانستنیهایی در مورد جن و أجنه (8) [استراق سمع أجنه و استفاده پیشگوها از أجنه]

دانستنیهایی در مورد جن و اجنه (9) [«أجنه مؤمن وکافر» و «مکلّف بودن اجنه»]

دانستنیهایی در مورد جن و أجنه (10) [«أجنه مؤمن و کافر» و «ایمان اجنه به اهلبیت(ع)»]

دانستنیهایی در مورد جن و اجنه (11) [تسخیر جن و کارهایی که اجنه می‌‌کنند]


 comment گل نوشته شما ()