سلام.خوش آمدید*** دوست گرامی؛ توصیه می‌‌‌کنم اگر اولین دیدار شما از این وبلاگ است، «حتما» ابتدا پست ثابت(اولین پست) را بخوانید.*** جدیدترین مطالب وبلاگ را، بعد از این پست دنبال کنید. ***با نظرات ارزشمند خود، زینت بخش وبلاگ باشید.*** موفق و منصور باشید

برای همه مفیده

هشت خاصّیت مهم و جالب «تربت کربلا»
نویسنده : عبدالله حق دوست - ساعت ٦:٠٠ ‎ب.ظ روز ٩ دی ۱۳۸٧
 

قطعا شما نیز مطالب، نکات، آثار و معجزات زیادی در مورد تربت امام حسین(ع) شنیده‌اید.

امری که هیچکس را جرأت تکذیب یا مخالفت با آن نیست و اگر در روزگاری کسی قصد توهین و بی‌احترامی به این خاک مقدس را داشته باشد، به بلاهایی گرفتار شده است که نمونه آن را قبلاً در اینجا برایتان بیان کردم.

اکنون در این گفتار به 8 اثر از آثار عظیم تربت امام حسین(ع) می‌پردازم. 


«تربت حضرت سید الشّهداء(ع)» بر اساس روایات موثّق، آثار فراوانى دارد، از آن جمله:

1- طبق روایات، سجده کردن بر تربت حضرت حسین(علیه‌السلام) موجب قبولى نماز است، که امام صادق(علیه‌السلام) مى‌فرماید: «السُّجُودُ عَلى تُربَة الحُسین(علیه‌السّلام) یَخرِقُ الحُجبَ السَّبعة»؛ سجده کردن بر تربت امام حسین(علیه‌السلام) هفت حجاب (مانع قبولى) نماز را بر مى‌دارد.

2- ثواب ذکر با تسبیح تربت سیّدالشّهداء(ع)، براى هر ذکر چهل حسنه در نامه اعمال مى‌نویسند، و حتّى بدون ذکر، تسبیح را در دست چرخاندن، هر یک دانه بیست حسنه دارد.

3- اگر کام نوزاد را با تربت سیّدالشّهداء(ع) باز کنند، مانند اکسیرى است که مس ‍ را به طلا مبدل می‌سازد و وجود نوزاد را از هر پلیدى دور نموده و محبّت اهل بیت رسول خدا(ص) را در دل او مى‌کارد.

4- بر لحد(قبر) هر میّتى که تربت کربلا باشد از عذاب قبر رهانیده می‌شود.

5- تربت کربلا بر هر درد بى درمانى شفا بخش مى‌باشد(کما اینکه بسیار تجربه شده است و در کتب مختلف ذکر گردیده است).

6- خاک مقتل حسین بن على(علیه‌السلام) از هر آفات و هر گزندى حصار مى‌باشد، و هر کس آن را با خود حمل نماید، محفوظ خواهد ماند.

7- آرام بخش تلاطم موّاج دریاهاست. یعنى هرگاه دریا به تلاطم آید، و چاره از همه جا قطع گردد و کمى تربت کربلا بر آن بپاشند دریا آرام می‌گیرد.

8- تربت مظلوم کربلا، تحفه حوریان بهشت است، آنگاه که در روز قیامت ماه و خورشیدى نیست تا نورافشانى کند و ظلمات محشر همه جا را فرا مى‌گیرد، به دستور خداوند متعال، خاک کربلا که تربت سیّدالشّهداء(علیه‌السلام) مى‌باشد برداشته شده و در بالاى بهشت قرار داده مى‌شود. و نور عظیمى از تربت آن حضرت همه جا را روشن مى‌کند و همه دیدگان را خیره مى‌سازد، همانگونه که خورشید چشم انسان را مى‌زند و کسى نمى‌تواند مستقیم به آن نگاه کند.[١][١1]- کشکول النور 1: 186.


 comment گل نوشته شما ()