سلام.خوش آمدید*** دوست گرامی؛ توصیه می‌‌‌کنم اگر اولین دیدار شما از این وبلاگ است، «حتما» ابتدا پست ثابت(اولین پست) را بخوانید.*** جدیدترین مطالب وبلاگ را، بعد از این پست دنبال کنید. ***با نظرات ارزشمند خود، زینت بخش وبلاگ باشید.*** موفق و منصور باشید

برای همه مفیده

جملات کلیدی زیبا و قابل تأمّل
نویسنده : عبدالله حق دوست - ساعت ٦:۳٠ ‎ب.ظ روز ٧ فروردین ۱۳٩۳
 

برخی جملات ممکن است نتیجه یک عمر تجربه باشد که با فکر و تأمل روی آنها انسان به نتایج بزرگی می‌‌رسد و ممکن است سرنوشت زندگی انسان را دستخوش تغییر کند. در ادامه مطلب، برخی از جملات زیبا و قابل تأمل را بخوانید.

لطفا فقط 1 دقیقه در مورد هر جمله فکر کنید.


١) دعا؛ لاستیک یدک نیست که هرگاه مشکل داشتید از آن استفاده کنید، بلکه فرمان است که شما را به راه درست هدایت می‌‌کند.

٢) می‌‌دانید چرا شیشه جلوی ماشین این قدر بزرگ است ولی آینه عقب این قدر کوچک؟!! چون گذشته به اندازه آینده اهمیت ندارد، بنابراین همیشه به جلو نگاه کنید و ادامه بدهید و گاهی نیم نگاهی به عقب داشته باشید!

٣) دوستی مثل یک کتاب است، چند ثانیه طول می‌‌کشد که آتش بگیرد ولی سال‌ها طول می‌‌کشد تا نوشته شود.

۴) تمام چیزها در زندگی موقتی هستند، اگر خوب پیش می‌‌روند از آنها لذت ببرید، برای همیشه دوام نخواهند داشت و اگر بد پیش می‌‌رود نگران نباشید، چون برای همیشه دوام نخواهند داشت.

۵) دوست‌های قدیمی طلا هستند! دوستان جدید نگین الماس... اگر یک نگین الماس به دست آوردید، طلا را فراموش نکنید چون برای نگه داشتن نگین، همیشه به پایه طلا نیاز دارید.

۶) اغلب وقتی امیدتان را از دست می‌‌دهید و فکر می‌‌کنید که این آخر خط است، خدا از بالا به شما لبخند می‌‌زند و می‌‌گوید: آرام باش عزیزم، این فقط یک پیچ است نه پایان.

٧) وقتی خدا مشکلات تو را حل می‌‌کند تو به توانایی‌های او ایمان داری و وقتی خدا مشکلاتت را حل نمی‌کند، او به توانایی‌های تو ایمان دارد.

٨) آبرو با نوک سوزن جمع می‌‌‌‌شود اما خرواری از دست می‌‌‌‌رود و شاید دیگر فرصت برای برگشت آن نداشته باشید.

٩) وقتی شما برای دیگران دعا می‌‌کنید، خدا می‌‌شنود و آنها را اجابت می‌‌کند و بعضی وقت‌‌‌‌ها که شما شاد و خوشحال هستید، یادتان باشد که کسی برای شما دعا کرده است.

١٠) نگرانی، مشکلات فردا را دور نمی‌‌‌کند بلکه تنها آرامش امروز را دور می‌‌کند.

11) برگ هنگام زوال می‌‌افتد، میوه هنگام کمال، بنگر که چگونه می‌‌افتی چون برگی زرد و یا سیبی سرخ!!!

12) ما همیشه صداهای بلند را می‌‌شنویم، پررنگها را می‌‌بینیم، سختها را می‌‌خواهیم. غافل از اینکه خوبها آسان می‌‌آیند، بی‌‌رنگ می‌‌مانند و بی صدا می‌‌روند!

13) سنگی که طاقت ضربه‌‌های تیشه رو ندارد، تندیسی زیبا نمی‌‌شود! فقط یکبار فرصت داری تا از وجودت تندیس بسازی،پس از زخم تیشه خسته نشو!

14) از پیرمرد و پیرزنی پرسیدند: شما چطور شصت سال با هم زندگی کردید؟ گفتند: ما متعلق به نسلی هستیم که وقتی چیزی خراب می‌‌شد؛ تعمیرش می‌‌کردیم نه تعویض!


 comment گل نوشته شما ()