توهین محتشمی پور به مصباح یزدی و جواب فاطمه رجبی به او

«سخنرانی محتشمی پور در اصفهان و توهین به آیت الله مصباح یزدی»

مصباح یزدی هیچ مسئولیتی در دوران امام نداشت و امام هرگز تفکر او را قبول نداشت

این عضو مجمع روحانیون مبارز افزود: جریان مصباحیه حتی یک روز هم به جبهه نرفت و چگونه است که امروز داعیه‌دار آن شده است و در پایگاه‌های بسیج حضور می‌یابد. مصباح یزدی هیچ مسئولیتی در دوران امام نداشت و امام هرگز تفکر او را قبول نداشت. از سال 44 در تمام اعلامیه‌هایی که علما و روحانیون قم و شهرستان ها امضا کرده‌اند حتی یک امضا از این آقا دیده نمی‌شود و چه شد این افراد اینگونه انقلابی شدند؟

محتشمی‌پور در مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره) در اصفهان گفت: متأسفانه امروز افرادی که مسائل اولیه اسلام را درک نکرده‌اند، ایدئولوگ یک جریان تندرو شده‌اند و هیچ تفاوتی بین فرقه مصباحیه و طالبان و جاهلان صدر اسلام وجود ندارد و افرادی که هیچ اهمیتی برای مردم، ملت ایران و جوانانی که به عنوان یک رکن از ارکان انقلاب برای امام مطرح بودند قائل نیستند، از افکار امام پیروی نمی‌کنند.

همزمان با فرا رسیدن ایام سوگواری شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) و نوزدهمین سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره)، مراسمی از سوی آیت‌الله طاهری در حسینیه اعظم اصفهان با حضور جمع کثیری از چهره‌های سیاسی و انقلابی اصفهان و و دوستداران امام عظیم‌الشأن برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری یاران باران، حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌اکبر محتشمی‌پور، عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز، طی سخنانی در این مراسم همزمانی نوزدهمین سالگرد ارتحال امام با شهادت حضرت زهرا(س) را دارای رمز و رازهای بسیاری دانست و گفت: پیامبر اکرم در کمال قدرت، مظلومیت و تنهایی ظهور کرد و اسلام را به مدت 13 سال در سخت‌ترین شرایط مکه ترویج داد و پس از ورود و هجرت به مدینه، اسلام رفته رفته گسترش پیدا کرد و اسلام به اوج قدرت و عزت خود رسید و در این زمان بود که پیامبر خبر داد به زودی اسلام بار دیگر غریب خواهد شد و پس از رحلت پیامبر اسلام دوران غربت اسلام آغاز شد.

گسترش اسلام به معنای گسترش ظاهری و مادی نیست

وی افزود: پس از رحلت پیامبر و در دوران خلیفه اول، دوم و سوم از نظر ظاهری شاهد گسترش اسلام از جزیرةالعرب به بسیاری از کشورهای مختلف هستیم، ولی از نظر واقعی اسلام در غربت به سر می برد. زیرا گسترش اسلام به معنای گسترش ظاهری و مادی نیست و افرادی که دین و انقلاب جهانی اسلام را درکنار پیامبر ایجاد و پایه گذاری کردند، در ثبات و استقرار آن خانه نشین شدند و اسلام به تبع یاران حقیقی و مروجان حقیقی خود غریب شد. محتشمی‌پور تصریح کرد: وقتی علی(ع) و فاطمه زهرا(س) و دیگر اصحاب و یاران حقیقی پیامبر خانه‌نشین می‌شوند و تبیین کنندگان اسلام ناب از جامعه کنار گاشته شده و حضور ندارند، اینجاست که خطر اسلام را تهدید می‌کند و چگونه است که پس از 1400 سال تاریخ دوباره تکرار می شود و مشاهده می‌کنیم فرزند برومند پیامبر یعنی خمینی کبیر، همان تهمت‌ها و افتراها که به پیامبر در مکه وارد شد، به فرزندش در نجف وارد می‌شد و مزدوران آمریکا و شاه زندگی سختی برای امام خمینی در نجف به وجود آورده بودند و چهره‌های مورد اعتماد مردم در زمان شاه در گوشه زندان مورد هتک حرمت قرار گرفته بودند.

این نظام بر پایه خواست مردم بنا شد

این عضو مجمع روحانیون مبارز مردم‌سالاری را از اصول غیرقابل خدشه انقلاب که امام بر آن تأکید داشتند دانست و گفت: دو رکن اصلی پیدایش انقلاب، اسلام و جمهوریت یعنی حضور مردم است و این نظام بر پایه خواست مردم بنا شد و وقتی امام دم از جمهوری می‌زند بر اساس شناخت از اسلام و تمام ادیان آسمانی بود نه یک شعار و فریب.

مجموعه‌ای که یک روز هم با انقلاب و امام نبودند، امروز مفسر انقلاب شده‌اند

محتشمی‌پور افزود: آیا این مظلومیت انقلاب و امام نیست که تمام کسانی که همراه امام بودند کنار روند و مجموعه‌ای که یک روز هم با انقلاب و امام نبودند بیایند و داعیه‌دار و مفسر انقلاب اسلامی شوند و به نام امام در قم مؤسسه ایجاد کنند و افرادی که امروز در میان پایگاه‌های نظامی حضور می‌یابند و افکار خود را به نام افکار امام به جوانان القا می‌کنند یک ذره به تفکر امام ایمان نداشته و ندارند و نخواهند داشت.

فرقه مصباحیه به دنبال ریشه‌کن کردن افکار امام است

وی با اشاره به بعضی افکار که امروز به نام افکار امام خمینی در جامعه منتشر می‌شود، گفت: فردی مطرح می‌کند که این جمهوریت که امام از آن دم می‌زند بر اساس مقتضیات قبل از انقلاب مطرح شده است و گرنه رأی مردم ملاک نیست و در اسلام جمهوری نداریم، یعنی این آقا که در رأس فرقه مصباحیه قرار گرفته است، به دنبال ریشه کن کردن افکار امام است.

وی افزود: رأی مردم از اصول اسلامی است و تا مردم بیعت نکنند و رأی ندهند هیچ کس مشروعیت پیدا نمی‌کند و این از اصول غیرقابل خدشه اسلامی است.

هیچ تفاوتی بین فرقه مصباحیه و طالبان و جاهلان صدر اسلام وجود ندارد

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز افرادی که مسائل اولیه اسلام را درک نکرده‌اند، ایدئولوگ یک جریان تندرو شده‌اند و هیچ تفاوتی بین فرقه مصباحیه و طالبان و جاهلان صدر اسلام وجود ندارد و افرادی که هیچ اهمیتی برای مردم، ملت ایران و جوانانی که به عنوان یک رکن از ارکان انقلاب برای امام مطرح بودند قائل نیستند، از افکار امام پیروی نمی‌کنند. امام جوانان را از 15 خرداد تا 22 بهمن و پایان عمر شریفش از سرمایه‌های انقلاب و کشور می‌دانست و برای آنها اهمیت زیادی قائل بود در حالی که شما آنها را افرادی منحرف، بی دین و هرزه معرفی می‌کنید و آیا پیامبر اینگونه مردم را ارشاد می‌کرد و امام اینگونه ملت را به صحنه آورد؟

وی افزود: انقلاب و نظام منهای مردم مساوی با صفر است و اگر مردم نباشند نظامی وجود ندارد.

امام هرگز تفکر مصباح یزدی را قبول نداشت

این عضو مجمع روحانیون مبارز افزود: جریان مصباحیه حتی یک روز هم به جبهه نرفت و چگونه است که امروز داعیه‌دار آن شده است و در پایگاه‌های بسیج حضور می‌یابد. مصباح یزدی هیچ مسئولیتی در دوران امام نداشت و امام هرگز تفکر او را قبول نداشت. از سال 44 در تمام اعلامیه‌هایی که علما و روحانیون قم و شهرستان ها امضا کرده‌اند حتی یک امضا از این آقا دیده نمی‌شود و چه شد این افراد اینگونه انقلابی شدند؟ شمایی که یک عمر خون به دل امام کردید، شما متحجران و شما مقدس‌نماها که وقتی دیدید امام سر بر زمین گذاشت برخاستید... آیا اینان همان مسلمانان بعد از فتح مکه نیستند که آمدند و خاندان پیامبر را خانه‌نشین کردند؟ آیا مثل اینان مثل خوارج نیست که تفکر همه را به غیر از تفکر خود تکفیر می‌کنند و امروز شخصیت‌های انقلاب توسط همین افراد تکفیر می‌شوند.

امام معتقد بودند هیچ کس قیم مردم نیست

محتشمی‌پور با اشاره به اندیشه والای امام خمینی گفت: اهمیت امام در تلفیقی از اندیشه، گفتار، کردار و عملکرد امام بود و ایشان دارای رسالت و اندیشه بزرگ برای آزادی همه نسل‌هاست و امام اعلام می‌کنند شاه باید برود و نظام ستم‌شاهی باید سقوط کند تا ملت ایران خود برای سرنوشت خود تصمیم بگیرند. امام معتقد بودند مردم راه درست را انتخاب می‌کنند و هیچ کسی قیم مردم نیست و کسی نمی‌تواند از طرف مردم صحبت کند.

وی افزود: این رابطه امام با مردم است و امام اینگونه انقلاب را به پیروزی رساند. حال آیا امام مانند شما اهل دنیا، متحجران و مادی گرایان در لباس تقدس در حال دغل‌کاری بود که اینگونه امام را معرفی می‌کنید؟ امروز با خطری بزرگ مواجهیم و آن خارج کردن یاران امام از صحنه است تا مجموعه‌ای که ریشه‌ای در انقلاب، نظام و مردم ندارند بیایند و از موضع مردم و انقلاب صحبت کنند.

عزت امروز به خاطر امام، انقلاب و این مردم است

وی با بیان این‌که امروز افرادی به دنبال به حاشیه بردن یاران امام هستند گفت: امروز افرادی مطرح می کنند که باید دیگر بساط جماران برچیده شود، وقتی از آنها می‌پرسیم منظور برچیدن خانه امام است یا حسینیه جماران می‌گویند، خیر! منظور این است که بساط افرادی که از یاران امام بودند و هر وقت اشکالی می بینند، اشکال‌تراشی می‌کنند و فضای جامعه رابه زمان امام می‌برند باید برچیده شود. می‌گویند کسانی که امام را درک کرده‌اند و اندیشه امام را می‌دانند، باید بساطشان جمع شود. ولی بدانید ای مقدس‌نماها و ای متحجرین! که اگر امروز پایگاه و شخصیت و کرامت ظاهری دارید همه از پر قبای آن پیر عارف است وگرنه در زمان شاه که بودید؟ و چگونه با شما صحبت می‌شد؟ و امروز اینگونه عزت پیدا کرده‌اید و عزت امروز شما به خاطر امام، انقلاب و این مردم است.

وی افزود: این توهین‌های زیادی که بر علیه نوه حضرت امام در روزنامه‌ها، نشریات و سایت‌ها مطرح کردند، به خاطر همین اعتقاد است که باید بساط جماران برچیده شود و امروز من، شما و همه آحاد مردم مسئولیم.

نظارت استصوابی با روح قانون اساسی مغایرت دارد

محتشمی‌پور با بیان این‌که «اسلام ناب، اسلام قدرت، حکمت و عزت تمام مردم است» تصریح کرد: امام به دنیال اسلام ناب بود نه اسلام مرفهین بی درد، و اسلام ناب، اسلام قدرت، حکمت و عزت تمام مردم است. نه اینکه مردم محتاج حکومت باشند و این حکومت است که محتاج مردم است. وی افزود: متاسفانه کارهایی انجام داده اند که باعث خواری نظام است و در نظام جمهوری اسلامی ایران باید حرف مردم ملاک عمل قرار گیرد نه این‌که شورای نگهبان و هیئت‌های اجرایی برای مردم تصمیم گیرند.

وی با تأکید بر این‌که «اگر قانونی باشد که روح انتخاب را از مردم بگیرد با قانون اساسی مغایرت دارد»، گفت: نظارت استصوابی با روح قانون اساسی مغایرت دارد ولا اینکه در مجلس چهارم به تصویب رسیده باشد و کدام عقل سلیمی چنین چیزی را می پذیرد.

وی در پایان افزود: امیدواریم تصمیم‌گیرندگان اصلی به خود بیایند و همه دلسوزان انقلاب بار دیگر بیایند و به یاری این اسلام و نظام برسند و این انقلاب را از دست نااهلان نجات دهند.

 

«حمله تند فاطمه رجبی به محتشمی پور»

[1387.3.21]

«غاصبان دین، موتوا بغیظکم»

امروز شاهد آنیم که این «غاصبان لباس روحانیت» با «بغض مرگ‌بار»، نشر و نفوذ گسترده اندیشه تابناک آیت الله مصباح را در ترویج اسلام ناب به تهاجم می‌گیرند. می‌گویم: موتوا بغیظکم که «مصباح دین» با طراوش افکارش، اندیشه و راه روشن اسلام ناب حضرت خمینی را به جهانیان عرضه کرده، و مشتاقان به استقبال از آن روی آورده‌اند.

1. یاوه‌گویی‌های «محتشمی‌پور» علیه ساحت مقدس و والای حضرت آیت‌الله مصباح، حرف و حرکت تازه‌ای نیست. دستور مافیای قدرت و ثروت، ابزارهایی رذل می‌طلبد تا «عرصه سیمرغ» را مورد تهاجم قرار دهند.

محتشمی‌پور کیست؟ روحانیت او چیست؟ علم، تقوا، فرهنگ و ادب روحانی‌اش چگونه و چه میزان است؟ کافی است یک سخنرانی! او از سیمای جمهوری اسلامی پخش شود، تا مردمان بدانند این فرد حتی در «نحوه بیان و قدرت استدلال، و واژگان کاربردی» چگونه لنگ است و پا به پای فرومایگان حرکت می‌کند.

2. محتشمی‌پور سوابق درخشان بسیار دارد. هم تئوریک و هم عملی! او در مجلس سوم نطق تاریخی «دفاع از صدام» را در کارنامه دارد. آری! دفاع جان‌نثارانه از «صدام کافر» که به بهانه حمله نخست امریکا به عراق از سوی محتشمی‌پور اعلان گردید! این جان‌نثار صدامی، در آن نطق رسوا، «صدام کافر»‌ را به عنوان «خالد بن ولید ثانی» تجلیل و تحسین کرد، و جانبازی در راه او را واجب شمرد! همان نطق افشاگر میزان علم و اعتقاد محتشمی‌پور به تاریخ اسلام و احکام قرآن کریم بود.

3. محتشمی‌پور می‌دانست یا نمی‌دانست که خالد بن ولید، شمشیرزنی جنایتکار بوده است. وی همان کسی است که به دلیل دلباختگی به همسر یک مسلمان، شوهر او را کشت و زنش را بدون نگه داشتن عده به همسری گرفت، و البته شوهر او را متهم به نامسلمانی کرد تا خون او حلال شود! خالد بن ولید برای انجام این جنایت هولناک مورد توبیخ و طرد پیامبر خاتم صلی‌الله علیه و آله و سلم قرار گرفت. آیا از محتشمی‌پور با این «الگوی قهرمانی از اسلام» می‌توان توقعی بیش از آنچه می‌گوید، داشت؟

4. محتشمی‌پور جدای از شیادی و عوام‌فریبی به مردم بگوید: جبهه و جنگ کجا بوده‌اند؟ جهاد و شهادت چه معنایی دارند؟ او و هم‌طیفانش «چند ساعت» در جبهه عکس گرفته‌اند؟ آیا بهانه «سفارت در سوریه»، و «تکیه‌زدن به کرسی مجلس» و «وزارت» و ... و در یک کلمه همیشه در قدرت و رفاه و عافیت بودن، «خط امام» است؟

5. محتشمی‌پور حقیرتر از آن است که بداند فقط 30 شهید سرافراز دست‌پرورده حضرت آیت الله مصباح در مؤسسه در «راه حق» و مؤسسه «امام خمینی» هستند، و حضور فرزندان و شاگردان برجسته حضرت مصباح، علاوه بر حضور مفتخرانه و تاثیرگذار شخص ایشان در جبهه‌ها است.

6. محتشمی‌پور به تبعیت از رؤسای قوم، هاشمی و خاتمی و کروبی، نهایت علم و باور به قرآن و سنت را علنی کرده‌ است. این فرد که مانند نام‌بُردگان پس از شکست و اخراج از حاکمیت توسط ملت، بسیار مردم‌گرا شده است، رای مردم را از اصول اسلامی خوانده که تا مردم بیعت نکنند و رای ندهند، هیچ‌کس مشروعیت پیدا نمی‌کند. زهی تأسف برای روحانیت پاسدار قرآن و حافظ حریم عترت و سنت! شرم باد بر این غاصبان لباس روحانی که در راستای مطامع بیگانگان اینگونه ریشه‌کنی از دین و قرآن می‌کنند! در این جا روشن می‌شود که «اصول اسلامی» در باور این مسلمانان چه معنایی دارد.

7. محتشمی‌پور، جدای از شیادی، به مردم بگوید وی و دیگر همپالکی‌هایش در 8 سال جنگ صدام کافر این محبوب و الگوی اسلامی او جز لانه‌کردن در دفتر حضرت امام و پست داشتن و قدرت گرفتن چه خدمتی به اسلام کرده‌اند؟ در راه نظام اسلامی چه قدمی برداشته‌اند؟ برای ملت جز سوار شدن بر گُرده‌شان، کدام مسؤولیت را انجام داده‌اند؟ آیا انفجار بمب «پر مسأله» در سفارت سوریه، «جانبازی محتشمی‌پور را ثبت کرد و همان کافی‌است»؟! «مسأله‌ای» که به صراحت از سوی مرحوم خلخالی در یک نطق پیش از دستور گوشزد شد.

8. این دین‌فروشان به دنیا، و این نان‌خوران از لباس روحانی، باید برای مردم افشا شوند که به چه بهایی، و کدام مأموریت، هجمه به روحانیت اصیل را عهده‌دار گردیده‌اند؟ آیا به فرموده حضرت امام، آنها بر آن نیستند که تا با سرکوب روحانیت اصیل، موانع پیش پای امریکا و اسرائیل را در ورود به کشور بردارند؟

9. طیف غاصبان لباس روحانیت، که محتشمی‌پور یکی از آن زمره است در پرونده خود، فساد مالی و مسایل ضداخلاق دارند. نسل سوم باید بداند که این پرونده‌ها از آن کسانی است که در جرگه به اصطلاح روحانیون اصلاح‌طلب جایگاه‌های بالای علمی دارند؟ آنها کسانی هستند که به دلیل همین پرونده‌ها، یا به عدم تایید صلاحیت گرفتار شدند، یا با استعفای مخفیانه، مقام قضایی خود را واگذاردند!

10. نسل سوم باید بداند، سال‌های پیش یکی از همین غاصبان لباس روحانی، در «درگیری قدرت‌طلبانه گروهی»‌ اعتراف کرد که «برخی هم‌لباس‌هایش از طیف روحانیون اصلاح‌طلب توان خواندن قرآن را از رو ندارند». به همین جهت آنگاه که اندیمشند برجسته این طیف برای یک مناظره تلویزیونی با حضرت آیت‌الله مصباح، در دوران سیاه اصلاحات انتخاب شد، مردم شاهد بی‌آبرویی علمی و اعتقادی این گروه شدند و ...

11. محتشمی‌پور، پیروان اندیشه مقدس و مطهر حضرت مصباح را "مسلمانان پس از فتح مکه» خوانده است. باید گفت: اولا او که جنایتکار مطرود بنام مسلمانی چون خالدبن ولید، الگوی اعتقادی و عملی‌اش است، چه حق دارد مسلمانان پس از فتح مکه را توبیخ کند؟ ثانیا باید به مردم بگویید، شخص او و محمد خاتمی و دیگر غاصبان لباس روحانی در زمره کدام مسلمانانند؟ مسلمانان شام یا کوفه؟!

12. مکرر می‌گویم حوزه‌های علمیه، مرجعیت عظیم‌الشأن و دادگاه ویژه روحانیت همه و همه موظفند تا تکلیف «این غاصبان لباس دین» که از دین و روحانیت کمترین بویی نبرده‌اند، و با گفتار و رفتار دین‌ستیز خود، آبروی روحانیت و آبروی امام خمینی را در مخاطره می‌افکنند، روشن کنند. فردا دیر است و همه در پیشگاه خداوند و پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله و نسل‌های آینده مسؤول خواهند بود.

13. محتشمی‌پور و دیگرانی از این دست که با انتساب به امام، چه به عنوان یاران امام، و چه منسوبین امام، در پی بازگشت به قدرت یا حفظ قدرت نابه‌جا با عوام‌فریبی و دروغ‌پردازی و بدون داشتن جایگاه و صلاحیت، تفسیری منافقانه از اسلام و اندیشه‌ امام ارایه می‌دهند، با آبروی امام بازی می‌کنند. حفظ حیثیت و آبروی امام ضروری است، و این گروه مهاجم تشنه قدرت، برای اهداف نفسانی خود با آن به معامله برخاسته‌اند.

14. شنیده و دیده و مطمئن بودیم که روشنفکری سرسپرده، نسبت به «محبوبیت و نفوذ مردمی» روحانیت اصیل و مرجعیت، حسد می‌ورزد و کینه دارد. و می‌دانستیم که این کینه و حسد علاوه بر مأموریت بیگانه‌پرستانه او، آتش روحانیت‌ستیزی و دین‌سوزی را توسط روشنفکران شعله‌ورتر می‌کند، اما امروز شاهد آنیم که این «غاصبان لباس روحانیت» با «بغض مرگ‌بار» نشر و نفوذ گسترده اندیشه تابناک آیت الله مصباح را در ترویج اسلام ناب به تهاجم می‌گیرند. می‌گویم: موتوا بغیظکم که «مصباح دین» با طراوش افکارش، اندیشه و راه روشن اسلام ناب حضرت خمینی را به جهانیان عرضه کرده، و مشتاقان به استقبال از آن روی آورده‌اند.

15. بخشی از یک تحلیل کارشناسانه از سوی پژوهشگران امریکایی، «مهدویت در ایدئولوژی آیت الله مصباح یزدی» نام دارد. در این تحلیل «سیاسی شدن دکترین مهدویت توسط حضرت آیت الله مصباح یزدی را دارای حامیان بسیار در سراسر کشور یافته است و البته برای منافع امریکا یک خط می‌داند! آیا تهاجم محتشمی‌پور و همپالکی‌هایش، یک مهدی‌ستیزی آشکار و در خط امریکا نیست؟ آیا سفیانیان راه به جایی خواهند برد؟

/ 5 نظر / 20 بازدید
محمد

سلام . وبلاگ خيلي قشنگي داري .اگه دوست داری که تو قرعه کشی ماشرکت کنی و اگه شانس داشته باشی یک سایت با یک گیگ فضا و انجمن ببری یه سری به سایت ما بزن و توش ثبت نام کن تا تو قرعه کشی شرکت داده بشی. www.persiansignal.com/fa

احسان

سلام خیلی جالب بود ندیده بودم این مطلب رو از جواب این خانم خیلی خیلی خوشم اومد. ایول الله برجک طرف رو زده بود. دست توهم درد نکنه زحمت می‌کشی جالبه موفق باشی.

کسری

به نظرتون محتشمی پور دروغ گفته؟ خوب خیلی از حرفهاش واقعیته چرا الکی رد می‌کنید؟؟؟؟

حسینی

جناب آقا کسری سلام خوب هستید؟ فکر کنم شما جواب خانم رجبی به ایشون رو نخوندین؟ اگر اون رو بخونین جواب خیلی از حرفهای اون سید محترم!!! و حرفهاش رو میگیرد؟ در ضمن برای توضیحات بیشتر می‌تونید به این آدرس مراجعه کنید. http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8704080781