نماز حاجت بسیار مؤثر

از پیامبر گرامی اسلام(ص) روایت است که هر کس این نماز را در روز پنجشنبه بخواند و در آخر نماز در حالی که به سجده رفته است حاجت خود را از خداوند بخواهد، حاجتش حتی اگر جابجا شدن کوهها یا نزول باران هم باشد برآورده خواهد شد.

در مقام و حکمت این نماز هر چقدر بگوییم کم گفته‌ایم و برای درک بهتر مقام این نماز در نزد خدواند متعال، به این روایت از پیامبر اکرم(ص) اکتفا می‌کنیم که فرموده‌اند: هر کس این نماز را بخواند و چیزی از خدا نخواهد، رواست که خداوند بر او غضب کند.

و اما نکاتی که باید در خواندن این نماز جهت دستیابی به اجر واقعی به آن توجه کرد:

1- این نماز را با حضور قلب واقعی بخوانید.

2- نحوه‌ی خواندن این نماز را در طول هفته تمرین کنید تا بتوانید بدون هیچگونه اشکالی آن را بخوانید.

3- برنامه روز پنجشنبه خود را طوری تنظیم کنید که استراحت کافی داشته باشید و به هنگام خواندن این نماز هیچگونه احساس خستگی و کسالت در شما نباشد تا بتوانید نماز را کامل و بدون هیچ اشتباهی بخوانید.

4- در تعداد سوره‌ها دقت کنید و از خواندن بیشتر یا کمتر سوره ها جهت احتیاط خودداری کنید.

نحوه خواندن نماز:

این نماز، از دو نماز 2 رکعتی، و اعمال بعد از نماز تشکیل شده است.

نیت نماز: نماز حاجت روز پنجشنبه قربةً الی الله.

بهتر است «بین دو نماز» و همچنین «بین نماز دوم و اعمال بعد از نماز» فاصله نیفتد و از سخن و عمل اضافی خودداری کنید.

نماز اول:

در رکعت اول بعد از نیت، یکبار سوره‌ی حمد را بخوانید و 11 مرتبه سوره‌ی توحید(قل هو الله احد) و سپس همانند نمازهای معمولی به رکوع و سجود بروید.

در رکعت دوم یکبار سوره‌ی حمد را بخوانید و 21 مرتبه سوره‌ی توحید و بعد از آن قنوت نمازهای معمولی را بخوانید و سپس به رکوع و سجود بروید و بعد از سجده دوم، تشهد و سلام بگویید و نماز اول را تمام کنید.

نماز دوم:

در رکعت اول بعد از نیت، یکبار سوره‌ی حمد را بخوانید و “31 مرتبه سوره‌ی توحید“ و سپس همانند نماز قبل به رکوع و سجود بروید.

در رکعت دوم، یکبار سوره‌ی حمد را بخوانید و “41 مرتبه سوره‌ی توحید“ را تلاوت کنید و سپس قنوت بخوانید و بعد از آن به رکوع و سجود بروید و بعد از سجده دوم، تشهد و سلام بخوانید و نماز را تمام کنید.

بعد از دو نماز:

بعد از سلام نماز دوم، اعمال زیر را به جا آورید:

در حالت نشسته“ 51 مرتبه”سوره توحید را تلاوت کنید و بعد از آن “ 51 صلوات” بفرستید و سپس به سجده رفته و در حالت سجده صد مرتبه“یا الله ”بگویید و بعد از آن در همان حالت سجده، حاجت خود را خداوند متعال بخواهید.

سه چیز از خدا بخواهید:

شما در سجده آخر هر چه دوست دارید می‌توانید از خدا بخواهید اما بهتر آنست که حاجات خود را به ترتیب زیر از خداوند طلب کنید و اطمینان قلبی داشته باشید که حاجات شما برآورده خواهد شد:

اول: تعجیل در ظهور آقا امام زمان (عج) از از خداوند طلب کنید(چرا که این نماز در بعدازظهر پنجشنبه خوانده می‌شود).

دوم: در حق دیگران و هر آنکه محتاج دعای شماست دعایی کنید(چرا که دعای افراد در حق یکدیگر زودتر مستجاب می‌شود).

سوم: هرآنچه برای خود می‌خواهید از خداوند طلب کنید ضمن اینکه یادتان باشد بهترین دعا؛ «عاقبت به خیر شدن» است.

تذکر دوستانه:

یادمان باشد که این نماز، نمازی مستحبی است و همانطور که می‌دانید لازمه‌ی دستیابی به اجر واقعی مستحبّات، بجا آوردن واجبات است. همچنین لازمه‌ی دستیابی به اجر واقعی این نماز، خواندن نمازهای پنجگانه واجب است و باید حتماً بر خواندن نمازهای واجب خود پایبند باشیم.

همچنین شرط استجابت دعا؛ تلاش خود انسان است تا إن‌شاءالله همه‌ی دعاها و حاجات ما مستجاب شود و حتی اگر حاجتی از ما مستجاب نشد، مطمئن باشیم که حکمتی در آن است که مصلحت ما را در پی دارد.

منبع: 1) جمال الاسبوع(سید بن طاوس)، ص 110.

       2)مستدرک الوسائل(محدث نوری)، ج6، ص378.

التماس دعا

/ 15 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهرداد

سلام دوست عزیز خدا خیرت بده من توی اینترنت معمولا بیشتر دنبال سایت های انحرافی بودم تا اینکه تصمیم گرفتم راه درستی رو انتخاب کنم و این شد که وبلاگ شما را دیدم. نماز حاجت را جستجو کردم و وبلاگ شما پیدا شد. ته دلم همیشه با خداست ولی واقعا برای خوندن نماز سستی می کردم ولی تصمیم قاطع گرفتم که نمازم رو هیچ وقت ترک نکنم. چه جالب که نماز حاجتی که رسول اکرم تاکید کردند رو شب جمعه دیدم. این رو به فال نیک می گیرم. باز هم ممنون اجرکم عندالله

زهرا

سلنم.خواهش ميكنم هركي اين نماز رو خوند براي منم دعا كنه خيلي وضع روحي بدي دارم،دارم دق ميكنم تو رو خدا برام دعاكنين.منم مثل علي هرچي دعا و نماز ميخونم اجابت نميشه ولي من به خدا ايمان دارم اميدوارم كه حاجتم برآورده ميشه

ناشناس

هرکسی که واسه یکی دو بار یا صد بار نرسیدن به حاجت وضع روحیش خراب شه بدونه که واقعاٌ داره کم لطفی میکنه! اگه بعد از چند بار تلاش بیخیال شدی و زانوی غم بغل گرفتی بدون که اون چیزی که میخواستی حاجت قلبی تو نبوده! آدم هیچوقت بیخیال چیزی که از ته قلبش میخواد نمیشه! هیچوقت از خدا به خاطر نرسیدن به خواسته هاتون ناراحت نشید چون صد در صد عاملش خودتونید! و در نهایت! ان شاالله یادتون نره!

ر

سلام خواهش میکنم هر کی این نماز رو میخونه برای منم دعا کنه دارم زیر بار توهین و تحقیر له میشم محتاج دعا هستم

راحله

سلام من یک حاجتی از خدا دارم یعنی یه جورایی دوست دارم زودتر عاقبت به خیر بشم و ..... تا حالا خیلی دعا کردم و اعمالی رو انجام دادم اما هنوز جوابی نگرفتم .... ولی امشب که این نماز رو خوندم تصمیم گرفتم حتما به جا بیارم ..... برام دعا کنین .. خیلی احساس تنهایی می کنم @ موفق باشین

فاطمه

سلام منم این نماز رو امروز که 5 شنبه هست دیدم و به فال نیک میگیرم و امشب حتما میخونمش.برام دعا کنید ممنونم از شما با کار زیباتون

نسرین

merc

م

من این نمازو با خلوص نیت خوندم دعا کردم اما انگار خدا منو فراموش کرده حرفای تکراری نزنید توجیه الکی نکنید سر از حکمتی که میگید درنمیارم دلم شکسته از دست خدایی که ادعا داره منو خیلی دوست داره ولی همش میچزوندم

زندگی

سلام چراافرادی که این نماز خواندن و برآورده شده است در این سایت پیغام نمی گذارند. بعضی وقتها دیگه از خودم از دعاهام که شبانه روزی است خسته می شوم می برم به خودم می گم خدا هر کار بخواهد می تواندحتی شماکه میگوید صلاح ما نیست را صلاح کند من اشتباهی کردم می خواهم جبران کنم اما حتی خدا هم نمی خواهد اگر خودش کاری می کرد که بزارند اشتباهم جبران کنم همه راههای راز و نیاز امتحان کردم اما همه درها به رویم بسته شده دیگه بریدم از همه می خواهم عاجزانه برای من هم دعا کنند

زینب

سلام شما واقعا برای فرج امام زمان این نماز و خوندید من که باور نمی کنم