گرایشات روز افزون به تشیّع

در اخبار خواندم که در طی این هفته، دو مورد گرایش به تشیّع ثبت شده است که بسیار موجب خوشحالی بود.

مخصوصا اینکه هر دو نفر جوان و تحصیل‌کرده هستند و با بصیرت، دین خود را انتخاب کرده‌اند.

اصل دو خبر را ملاحظه کنید:

تشرف زن مسیحی مالزیایی به مذهب تشیع درحرم رضوی

تیارا نورعین، زن 25 ساله دارای مدرک تحصیلی لیسانس کامپیوتر اهل کشور مالزی پس از بیش از دو سال تحقیق در مورد دین اسلام و علاقه به این دین آسمانی در حرم رضوی به مذهب تشیع مشرف شد.

این زن شیعه مالزیایی در مورد علت علاقه‌مندی و تشرف خود به دین اسلام اظهار کرد: مسیحیت تنها حلقه اتصال بین من و خانواده‌ام بود اما از حدود دو سال پیش اعتقاداتم نسبت به مسیحیت کمرنگ شد.

وی ادامه داد: از طریق آشنایی با دوستان مسلمان در دانشگاه و محل کار و همچنین کسب اطلاعات از طریق اینترنت با دین مبین اسلام آشنا شدم.

تیارا نورعین درباره نکات جذاب دین اسلام از دیدگاه خود توضیح داد: نحوه پوشش، رفتار نیکو و احترامی که مسلمانان نسبت به هم داشتند و بطور کلی آداب و رسوم مسلمانان من را جذب این دین کرد.

وی افزود: پس از آشنایی با پسری مسلمان و آشنایی بیشتر با اسلام از طریق ایشان حدود پنج ماه پیش به دین اسلام مشرف شدم و با این پسر ازدواج کردم و از آنجایی که اکثر مردم مالزی مسلمان و اهل سنت هستند و آشنایی چندانی با مذهب تشیع نداشتم من نیز اهل سنت شدم.

وی افزود: پس از مدتی با آشنایی بیشتر با آموزه‌های اخلاقی و دینی مذهب تشیع، با قلبی سرشار از علاقه و آگاهی به مذهب تشیع روی آوردم.

منبع:  شیعه نیوز

 

مسلمان شدن یک جوان مسیحی استرالیایی در شهر مقدس قم

 جوان استرالیایی ، پس از آشنایی و گفتگو با یکی از دانشجویان ایرانی مقیم استرالیا  در موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)  واقع در شهر مقدس قم ، توسط دکتر قزوینی با ادای شهادتین به جمع امت اسلامی پیوست.

آقای میچل رکلی (Mitchell Rackley) با طرح پرسش ها و شبهاتی پیرامون دین اسلام  و با انتقاد از جنایاتی که وهابیون،  طالبان و القاعده در اقصی نقاط جهان مرتکب می‌شوند، اظهار داشتند که دین اسلام برای غیرمسلمانان دین خشن معرفی شده که با عنایت پروردگار یکتا در این جلسه متوجه شدم این فرقه منحرف با برداشت های نادرست فقط اسم اسلام را یدک می کشد.

در این جلسه نورانی آیت الله دکتر سید محمد حسینی قزوینی در توجیه آقای میچل  گفت : هدف پیامبران الهی مشترک بوده و همه دعوت به توحید و معاد می کردند.

مسئول مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) با بیان روند تکاملی ادیان الهی اضافه کرد : به مقیاس رشد پیروان ادیان توحیدی، خداوند آیین جدید و کامل تری برایشان نازل می‌کرد و این روند از امت ابراهیم تا امت موسی و پیروان عیسی مسیح و از آن تا آیین حضرت محمد (ص) که آخرین نسخه توحیدی برای سعادت بشر می باشد ادامه داشته و پیامبر اسلام (ص) خاتم النبیین است یعنی آخرین فرستاده خداوند برای هدایت بشر  و اسلام شکل تکامل یافته ادیان الهی است.

پیامبران ابراهیمی همه بشارت آمدن حضرت محمد (ص) را به پیروانشان داده اند حتی در برخی از نسخ انجیل تحریف شده امروز سخن از ویژگیهای پیامبر اسلام (ص) به چشم می‌خورد.

دکتر حسینی قزوینی عضو هیأت علمی دانشگاه بین المللی اهل البیت (ع) با ارائه تصویری روشن و شفاف از دین مبین اسلام و معرفی فرقه وهابیت برای ایشان ، دین اسلام را آیین صلح، رحمت و عدالت خواند و ابراز داشتند کسی که اسلام را با تعقل و تفکر بپذیرد بیشتر به عمق رحمانیت این دین پی می برد.

در پاسخ به سؤال آقای میچل رکلی در رابطه با منجی جهانی که عیسی هست یا حضرت مهدی، دکتر قزوینی توضیح داد که حضرت مسیح با فرود از آسمان ، پشت سر حضرت مهدی نماز خوانده و به عنوان یکی از یاران خوب حضرت مهدی در اجرای عدالت و صلح جهانی تلاش خواهد کرد و اغلب مسیحیان جهان با مشاهده این همکاری تنگاتنگ  به دین اسلام گرویده و به صفوف مسلمانان خواهند پیوست.

متعاقبا  آقای میچل رکلی با ادای شهادتین رسما به آئین مقدس اسلام مشرّف گردید و از خوشحالی در پوست خود نمی‌گنجید.

وی اشاره نمود که  در استرالیا جوان‌های تحصیل کرده بسیاری هستند که از مسیحیت و کلیسا گریزان هستند و  به دین اسلام علاقه دارند ولی کسی که به پرسشهای آنان پاسخ دهد و آنان را راهنمایی کند، نمی‌یابند.

آقای رکلی اصرار داشت که به پرسشهای ارسالی ایشان  توسط ایمیل پاسخ داده شود تا بتوانند  سفیر خوبی برای اسلام در منطقه خود باشند.

منبع: سایت ولیعصر(عج)

 

و اما نکته قابل تأمّل:

با اینکه از خواندن این اخبار بسیار خوشحال شدم و برای تمام جوانان و انسانها آرزوی هدایت کردم، و لیکن دو نکته ذهن من را به خود مشغول کرد:

١)     با توجه به گفتارهای این دو مستبصر(هدایت شده)، وظیفه‌ی عالمان دینی و حاکمان دینی بسیار بسیار سنگین است و باید برای کسانی که در جوامعی زندگی می‌کنند که خبری از اسلام و تشیع نیست، ‌وسایلی برای آشنایی با اسلام فراهم شود، که قطعاً در صورت کوتاهی، روز قیامت مورد حساب و کتاب قرار خواهند گرفت.

٢)     این نکته بسیار از نکته اول مهمتر و حائز اهمیت بیشتری است و آن اینکه؛ عالمان دینی و دست اندرکاران کارهای فرهنگی کشور، چقدر نسبت به اعتقادات و امور فرهنگی مذهبی کشور خودمان اهتمام دارند؟!!!

اینگونه نباشد که آنقدر درگیر تبلیغ و صادر کردن اسلام و تشیّع به خارج باشیم،‌ که جوانان خودمان را فراموش کنیم، مخصوصا با توجه به این همه هجوم مکتبهای ساختگی از قبیل وهابیت، بهائیت، شیطان‌پرستی و ...!!!!

/ 1 نظر / 4 بازدید
بهروز

سلام برشمادوست عزیز [گل] من هم ازشنیدن این خبر خوشحال شدم . البته اگر دشمنان بگذارند صدای اسلام واقعی که همان صدای اهل بیت است به گوش تشنگان معارف الهی برسد حتما درروز تعداد خیلی زیادتری راخواهیم داشت که به این مکتب الهی گرایش خواهند داشت . امانکته بسیارمهم تراینکه ما فرزندان شیعه وظیفه داریم شناخت خود رانسبت به دین خود بیشترکنیم تااینکه به راحتی گول دیگران رانخوریم وخیال نکنیم دیگران حقند وباکوچکترین کلامی به سمت آنها حرکت کنیم