معجزه ریاضی قرآن!!!

جمله «بسم الله الرحمن الرحیم» 19 حرف است، و در آیه 30 سوره مدثر آمده است که نگهبانان جهنم 19 فرشته هستند. و هر کس که بگوید قرآن سخن انسان است خداوند او را وارد جهنمی میکند که 19 فرشته نگهبان آن هستند.

 ما میدانیم که عدد 19 عدد اول  ( prime number ) است. عدد اول عددی است که فقط بر خودش و بر یک قابل تقسیم باشد.

افراد مختلفی در گذشته و حال سعی کرده اند که به رمزهای معجزات ریاضی قرآن پی ببرند. در گذشته، یکی از این افراد پیگیری های زیادی در این مورد انجام داد و به موفقیت های زیادی در این مورد رسید.

در سالهای اخیرآقای کورش جم‌نشان که در زمان حاضر در تهران زندگی میکند با یک ماشین حساب کوچک به نتیجه‌ای رسید که شما میتوانید آن را امتحان کنید.

دوستان عزیزی که مایلند متن کامل این مطلب را که بسیار جالب، خواندنی، معرکه و زیباست، ملاحظه کنند، می‌توانند به اینجا مراجعه کنند.

مطمئن باشید علاوه بر اینکه لذت خواهید برد، پشیمان نخواهید شد.

/ 10 نظر / 5 بازدید
یه دوست

واقعا جالب بود [گل] [قلب]

حسینی

سلام دوست عزیز واقعا جالبه البته میشه گفت این یه گوشه‌ای از معجزات بزرگ قرآن کریم است. خوش به حال آنانکه درس بگیرند.

نجمه

سلام امروز وبلاگ شما رو دیدم. خیلی جالب و قشنگ بود. همه چیزش. هم صفحه‌اش، هم مطالبش، هم آهنگش. مخصوصا این مطلبی که در مورد قرآن نوشتی، معرکه بود. مرسی بای

احسان

آقا مگه میشه و کسی میتونه معجزه بودن قرآن رو انکار کنه؟ ولی این چیزها خیلی جالب و تعجب برانگیزه.

سید محمود

با سلام خیلی مفید و جالب بود. در تأیید فرمایش شما، این آیه را عرض میکنم و البته آیات فراوان دیگری هم در قرآن هست در این زمینه: قُلْ لَئِنِ اجْتَمَعَتِ الْإِنْسُ وَ الْجِنُّ عَلى‏ أَنْ يَأْتُوا بِمِثْلِ هذَا الْقُرْآنِ لا يَأْتُونَ بِمِثْلِهِ وَ لَوْ كانَ بَعْضُهُمْ لِبَعْضٍ ظَهيرا(سوره اسراء، آیه88) که خداوند متعال به پیامبرش می‌فرماید: « بگو: اگر انس و جن گرد آيند تا نظير اين قرآن را بياورند، مانند آن را نخواهند آورد، هر چند برخى از آنها پشتيبان برخى [ديگر] باشند». واقعا همینطوره.

حسین بختیاری

من میگم درسته که شاید اینها هم از معجزات قرآن باشه، اما دین اسلام اینقدر دلیل و برهان داره و خود قرآن اینقدر معجزات واضحی داره که فکر نکنم نیاز به این چیزها باشه که اونوقت بعضیها بگن اینها رو شما سر هم می‌کنید. اما در کل خیلی جالبه. موفق باشید.

وبگرد مسلمان

این هم از من تقدیم به شما و تمام قرآن دوستان: منم قرآن كتاب آسماني كه هستم تا قيامت جاوداني خدارادر حقيقت من زبانم دهم داد سخن آن سان كه داني بشر را مي‌دهم بهر سعادت به عالم خط و مشي زندگاني منم آن مشعل راه هدايت هدايت مي‌كنم با خوش زباني بري پي بررموز كهكشانها اگر عمقي رموزم را بخواني بخوان قرآن اگرخواهي بري پي به اجرام و كرات آسماني كليد گنجهاي بي‌ كران را منم در اختيارات رايگاني مرااز خط و مشي عترت آموز كه از دانائي آنان بداني جدائي من و عترت محال است كه بي‌عترت در اين محبس بماني

سعید عباسی

و چه زیبا سروده سنائی غزنوی: اول‌ و آخر قرآن‌ ز چه‌ «با» آمد و «سين‌». . . . . . يعني‌ اندر ره‌ دين‌، رهبر تو قرآن‌ «بس‌» موفق باشید.

م.ن

خیلی زیبا بود . واقعاً که آدم از این همه نظم و تدبیر شگفت زده میشه . عاقبت بخیر شی . . . [دست]