خلفاء راشدین؛ خلیفة الرسول؟!!!

شما از طرفى اعتقاد دارید و مى‌‌‏گویید: پیامبر گرامى اسلام(ص) کسى را به عنوان جانشین خود معیّن نفرمود و به کسى هم دستور نداد تا شخص معیّنى را جانشین او قرار دهد. بلکه مردم، ابوبکر را به عنوان خلیفه معیّن کردند و ابوبکر نیز عمر را به عنوان خلیفه معیّن کرد و عثمان هم توسّط شوراى شش نفره تعیین شد.

از طرف دیگر مى‌‌‏گویید: اینها خلیفه و جانشین پیغمبر(ص) بودند و به آنان «خلیفة الرسول» اطلاق مى‌‌‏کنید.

حال سؤالم این است: آیا این کار شما، دروغ بستن به رسول گرامى(ص) نیست؟!!

در حالی که مطابق حدیث متواتر «مَن کَذِبَ عَلَیَّ مُتَعَمِّداً فَلیُتَبَوَّء مَقعَدُهُ مِن النَّار»[١]؛ هر گونه دروغ بستن به پیامبر(ص) گناه کبیره و دروغگو در جهنم است.

بنابراین، اگر ادعاى شما که مى‌‌‏گویید پیامبر اکرم(ص) خلیفه معیّن ننمود صحیح باشد، خلفاى راشدین خلیفه پیامبر نیستند. 

-------------

[١]- صحیح البخاری ، ج 1 ص 36 ، 2 / 81 ، ج 4 ص 145 ، ج 7 ص 118 قال ابن الجوزی : رواه من الصحابة ثمانیة وتسعون نفساً ، الموضوعات ، ج 1 ص 57 ، وقال النووی : قال بعضهم : رواه مائتان من الصحابة ، شرح مسلم للنووی ، ج 1 ص 68 .

/ 6 نظر / 7 بازدید
حسینی

سلام خیلی جالبه. اتفاقا این سوال در ذهن من هم بود. و چندین سوال دیگه از این قبیل. ولی واقعا انسان باید چقدر متعصب و لجوج باشه که با اینکه سوالات و اشکالات به این واضحی در مذهبش وجود داره، اما حاضر نباشه لااقل دین مقابلش را مطالعه کنه!!! واقعا باید از ته قلب و با اخلاص بگوییم: اهدنا الصراط المستقیم. و بگوییم الحمدلله الذی هدانا لهذا و ما کنا لنهتدی لولا ان هدانا الله.

سعیدی

بابا اینها که اصلا ارزش حرف زدن ندارن ولشون کنید زیاد بهشون محل بدید فکر میکنن اهمیت دارن گر در خانه کس است یک حرف بس است

شعبانی

یه سنی نبود جواب بده؟!!!!! اگه جواب بلد بودن که سایتهای شیعیان رو هک نمیکردن بیچاره‌ها مستاصل شدن بیاید جواب سوال شیعیان را بدید کجایید پس!!!!!!!

آفاق

سلام من هم یک سوال دارم. جناب اهل سنت؛ در آیه «إِنَّ اللَّهَ وَ مَلائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَ سَلِّمُوا تَسْليماً×× إِنَّ الَّذينَ يُؤْذُونَ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ لَعَنَهُمُ اللَّهُ فِي الدُّنْيا وَ الْآخِرَةِ وَ أَعَدَّ لَهُمْ عَذاباً مُهينا»(احزاب، 56- 57) که ترجمه آن چنین است: «خدا و فرشتگانش بر پيامبر درود مى‏فرستند. اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد، بر او درود فرستيد و به فرمانش بخوبى گردن نهيد×× بى‏گمان، كسانى كه خدا و پيامبر او را آزار مى‏رسانند، خدا آنان را در دنيا و آخرت لعنت كرده و برايشان عذابى خفّت‏آور آماده ساخته است»؛ منظور از «الَّذينَ يُؤْذُونَ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ»کیست؟ مگر پیامبر(ص) نفرمود هر کس فاطمه را اذیت کند، مرا اذیت کرده و هر کس مرا اذیت کند خدا را اذیت کرده است؟ و مگر در کتابهای خود شما نیست که عمر به دستور ابوبکر خانه حضرت زهرا(س) را آتش زد و سیلی به صورت حضرت زهرا(س) زد و او را اذیت کردند؟ آیا پاسخ به این سوال مشکل است، یا کاملا واضح است خداوند به چه کسانی نظر دارد؟؟؟؟

حقجو

واقعا جالب بود لطفا اگر می‌توانید باز هم از این سوالات مطرح کنید. منتظر هستیم. با تشکر

کمالی

با سلام واقعا علت این همه اختلاف بین شیعه و سنی در چیست؟ با اینکه خدا و پیامبر آنها یکی است، چرا این همه اختلاف؟ بهتر نیست بجای اختلافات، در صدد تحکیم مواضع اتحاد باشیم؟ واقعا موندم این وسط، چرا اختلاف؟؟؟