مسلمان شدن پروفسور غربی با قرآن

هنگامی که فرانسوا میتران در سال 1981میلادی زمام امور فرانسه را بر عهده گرفت، از مصر تقاضا شد تا جسد مومیایی شده فرعون برای برخی آزمایشها و تحقیقات از مصر به فرانسه منتقل شود.

هنگامی که هواپیمای حامل بزرگترین طاغوت تاریخ در فرانسه به زمین نشست، بسیاری از مسئولین کشور فرانسه و از جمله رئیس دولت و وزرایش در فرودگاه حاضر شده و از جسد طاغوت استقبال کردند.

پس از اتمام مراسم، جسد فرعون به مکانی با شرایط خاص در مرکز آثار فرانسه انتقال داده شد تا بزرگترین دانشمندان باستانشناس به همراه بهترین جراحان و کالبد شکافان فرانسه، آزمایشات خود را بر روی این جسد و کشف اسرار متعلق به آن شروع کنند.

رئیس این گروه تحقیق و ترمیم جسد یکی از بزرگترین دانشمندان فرانسه بنام «پروفسور موریس بوکای» بود که برخلاف سایرین که قصد ترمیم جسد داشتند.

او در صدد کشف راز و چگونگی مرگ این فرعون بود.

تحقیقات پرفوسور بوکای همچنان ادامه داشت تا اینکه در ساعات پایانی شب نتایج نهایی ظاهر شد بقایای نمکی که پس از ساعتها تحقیق بر جسد فرعون کشف شد دال بر این بود که او در دریا غرق شده و مرده است و پس از خارج کردن جسد او از دریا برای حفظ جسد، آن را مومیایی کرده‌اند. اما مسئله‌ی غریب و آنچه باعث تعجب بیش از حد پروفسور بوکای شده بود این مسأله بود که چگونه این جسد سالمتر از سایر اجساد باقی مانده است در حالی که این جسد از دریا بیرون کشیده شده است.

پروفسور موریس بوکای در حال آماده کردن گزارش نهایی در مورد کشف جدید (مرگ فرعون بوسیله غرق شدن در دریا و مومیایی جسد او بلافاصله پس از بیرون کشیدن از دریا ) بود که یکی از حضار در گوشی به یادآور شد که برای انتشار نتیجه تحقیق عجله نکند، چرا که نتیجه تحقیق کاملا مطابق با نظر مسلمانان در مور غرق شدن فرعون است.

ولی موریس بوکای بشدت این خبر را رد کرده و آن را بعید دانست. او بر این عقیده بود که رسیدن به چنین نتیجه ی بزرگی ممکن نیست مگر با پیشرفت علم و با استفاده از امکانات دقیق و پیشرفته کامپیوتری.

در جواب او یکی از حضار بیان کرد که «قرآنی» که مسلمانان به آن ایمان دارند، قصه غرق شدن فرعون و سالم ماندن جثه‌ی او بعد از مرگ را خبر داده است.

حیرت و سردرگمی پروفسور دوچندان شد و از خود سوال می‌کرد که چگونه این امر ممکن است با توجه به اینکه این مومیایی در سال 1898میلادی و تقریبا حدود دویست سال قبل کشف شده است، در حالی که قرآن مسلمانان قبل از 1400 سال پیدا شده است؟

چگونه با عقل جور در می‌آید در حالی که نه عرب و نه هیچ انسان دیگری از مومیایی شدن فراعنه توسط مصریان قدیم آگاهی نداشته و زمان زیادی از کشف این مسئله نمی‌گذرد؟

موریس بوکای تمام شب به جسد مومیایی شده زل زده بود و در مورد سخن دوستش فکر میکرد که چگونه قرآن مسلمانان در مورد نجات جسد بعد از غرق سخن می‌گوید در حالی که کتاب مقدس آنها از غرق شدن فرعون در هنگام دنبال کردن موسی سخن می‌گوید اما از نجات جسد هیچ سخنی به میان نمی‌آورد... و با خود می‌گفت آیا امکان دارد این مومیایی همان فرعونی باشد که موسی را دنبال میکرد؟

و آیا ممکن است که محمد هزار سال قبل از این قضیه خبر داشته است؟

او در همان شب تورات و انجیل را بررسی کرد اما هیچ ذکری از نجات جسد فرعون به میان نیاورده بودند.

پس از اتمام تحقیق و ترمیم جسد فرعون، آن را به مصر باز گرداندند ولی موریس بوکای خاطرش آرام نگرفت تا اینکه تصمیم به سفر کشورهای اسلامی گرفت تا از صحت خبر در مورد ذکر نجات جسد فرعون توسط قرآن اطمینان حاصل کند.

یکی از مسلمانان قرآن را باز کرد و این آیه را برای او تلاوت نمود:

«فَالْیَوْمَ نُنَجِّیکَ بِبَدَنِکَ لِتَکُونَ لِمَنْ خَلْفَکَ آیَةً وَ إِنَّ کَثِیراً مِنَ النَّاسِ عَنْ آیَاتِنَا لَغَافِلُونَ »؛(یونس:92)

«امروز فقط بدن تو را نجات می‌دهیم تا برای افراد پس از خودت درسی باشد. هر چند خیلی از مردم از آیات ما غافلند».

این آیه او را بسیار تحت تآثیر قرار داد و لرزه بر اندام او انداخت و با صدای بلند فریاد زد:

«من به اسلام داخل شدم و به این قرآن ایمان آوردم».

موریس بوکای با تغییرات بسیاری در فکر و اندیشه و آیین به فرانسه بازگشت و دهها سال در مورد تطابق حقائق علمی کشف شده در عصر جدید با آیه های قرآن تحقیق کرد و حتی یک مورد از آیات قرآن را نیافت که با حقایق ثابت علمی تناقض داشته باشد.

و بر ایمان او به کلام الله جل جلاله افزوده شد.

آری؛

«لاَ یَأْتِیهِ الْبَاطِلُ مِنْ بَیْنِ یَدَیْهِ وَ لاَ مِنْ خَلْفِهِ تَنْزِیلٌ مِنْ حَکِیمٍ حَمِیدٍ»(فصّلت:42)؛

«هیچ گونه باطلى، نه از پیش رو و نه از پشت سر، به سراغ آن نمى‏آید؛ چرا که از سوى خداوند حکیم و شایسته ستایش نازل شده است‏».

حاصل تلاش سالها تحقیق این دانشمند فرانسوی کتابی بود بنام «قرآن و تورات و انجیل و علم بررسی کتب مقدس در پرتو علوم جدید».

 

منبع: http://www.askdin.com

/ 10 نظر / 8 بازدید
p30-master

سلام دوست عزيز وبلاگ بسيار زيبايي داري يه پيشنهاد داشتم در مورد تبادل لينک و بنر اگه موافقي بنر من تو سايت هست يا اين که منو با اسم گروه مستر دانلود نرم افزار لينک کن و به من اطلاع بده با تو رو لينک کنم

سپهر

سلام.وبلاگ جالبی داری.پر از نور و هدایت...من هم وبلاگی دارم اما خیلی کوچکتر از اینجا...بد نیست یه سری بزنی.در ضمن موافق باشی تبادل لینک هم بکنیم.موفق باشید

نعیمه

سلام خوبی ؟ ای کاش ما قدر مسلمون بودنمون رو بدونیم..

مهدوی

سلام خیلی جالب بود دوست عزیز.ممنونم از مطلب مفیدتون.

مثل هیچکس

من متاسفم برای تو و امثال تو که تبلیغ دین و تاریخ یه قوم وحشی که این مملکت هر چه بد بختی میکشه از این قومه . من متاسفم برات که در زندگی یه نگاه هم به تاریخ و فرهنگ خودت نمیکنی که ببینی ایرانی کی بود و عرب کی بود اخه بد بخت حالا یه نفر یه حرفی زد شما چرا اینچنین بهتون بر میخوره چرا وقتی سران این مملکت به تاریخ و فرهنگ توهین میکنند این طوری سینه چاک نمیکنی بیچاره مشتی چرندیات رو میدن به خورد ملت و شما هم مثل گوسفند قبول میکنید . میشه بگی چرا هر جا بد بختی ونکبت وجنگ و کشتار خون ریزی و هزار جور کثافت کاری دیگه هست مال همین کشور های مسلمانه و هر کدوم هم که در دین و مذهب آتیشی تر هستنند بدبخت تر هستنند . برو آقا جان برو جم کن این بساط رو

روزگاران

سلام عبدالله جان!!!!!! به امید ظهور مهدی موعود و سربلندی پیروانش در جهان!!!! و محقق شدن وعده الهی ............... روزگاران

کليپ سرا

با سلام اميدوارم خودمونو هميشه در هر لباس و در هر موقعيت و با هر سليقه و مرام مديون شهدا بدونيم خوشحال ميشم از وبلاگ من سرا پا تقصير ديدن و نظر خودتونو در مورد مطالب مکتوب نماييد منتظرم يا علي

نواي مجنون

دانلود جديد ترين مداحي كربلايي سيد علي مومني(محفل زوارالحسين(ع)) در وبلاگ نواي مجنون حتما سر بزن .... http://navayemajnoon.blogfa.com

ساناز

سلام. خوب زندگی کردن همیشه نتیجه داشته. که اسلام هم همین رو خواسته. توی قرآن هم گفته شده از هیچ کس جیزی بیشتر از توانشون خواسته نمیشه. هر کس به میزان توانش تکلیف داره. ادیان آسمانی دیگه هم محترمن. ولی هرگاه افراط و تعصب توی هرچی نه فقط دین داخل بشه خرابش میکنه. مسلمونا هم همیشه افراط کار بودن. ایراد از دین نیست اگر مسلمونا افراط کارن و خرافاتی و خیالپرداز. اینم اگه بگیم چرته این که قرآن میگه آسمان رو محافظ شما قرار دادم که دیگه چرت نیست. 1400سال قبل کی میدونست جو اتمسفر و مادون قرمز و فرا بنفش چیه؟ خدا به آدمیزاد عقل داده. فکر کنیم. بیخدایی جز بی ریشه شدن و بی پناهی هیچی نداره. اصل دین عاقلانه ست. تسلیم خدا بودن بد نیست. حالا چه مسیحیی چه یهودی چه بودایی و... خوب بودن شرطه. این چیزا هیچی رو اثبات نمیکنه. انسان باشیم. متفاوت باشیم با حیوان.