عزیزم شام چی داریم؟!

مردى متوجه شد که گوش همسرش سنگین شده و شنوائیش کم شده است.

به نظرش رسید که همسرش باید سمعک بگذارد ولى نمی‌دانست این موضوع را چگونه با او در میان بگذارد. بدین خاطر، نزد دکتر خانوادگیشان رفت و مشکل را با او در میان گذاشت.

دکتر گفت براى اینکه بتوانى دقیقتر به من بگویى که میزان ناشنوایى همسرت چقدر است آزمایش ساده‌ای وجود دارد. این کار را انجام بده و جوابش را به من بگو: «ابتدا در فاصله ۴ مترى او بایست و با صداى معمولى مطلبى را به او بگو. اگر نشنید همین کار را در فاصله ٣ مترى تکرار کن. بعد در ٢ مترى و به همین ترتیب تا بالاخره جواب دهد».

آن شب، همسر آن مرد در آشپزخانه سرگرم تهیه شام بود و خود او در اتاق تلویزیون نشسته بود. مرد به خودش گفت الان فاصله ما حدود ۴ متر است. بگذار امتحان کنم.

سپس با صداى معمولى از همسرش پرسید: عزیزم شام چى داریم؟ جوابى نشنید. بعد بلند شد و یک متر جلوتر به سمت آشپزخانه رفت و دوباره پرسید: عزیزم شام چى داریم؟ باز هم پاسخى نیامد.

باز هم جلوتر رفت و از وسط هال که تقریباً ٢ متر با آشپزخانه و همسرش فاصله داشت گفت: عزیزم شام چى داریم؟ باز هم جوابى نشنید. باز هم جلوتر رفت و به در آشپزخانه رسید. سؤالش را تکرار کرد و باز هم جوابى نیامد.

این بار جلوتر رفت و درست از پشت سر همسرش گفت: عزیزم شام چی داریم؟ زنش گفت: مگه کرى؟ براى پنجمین بار میگم: خوراک مرغ!!!!!

نتیجه اخلاقى:

مشکل ممکن است آنطور که ما همیشه فکر می‌کنیم در دیگران نباشد و شاید در خود ما باشد.

لطفا قبل از اینکه کسی را مقصر قلمداد نمائید، مسأله را بطور کامل بررسی کنید.

/ 16 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ملیکا

خیلی تاثیرگذار بود . ناخواسته با خوندن این مطلب آدم اشکش در میاد . و این سوأل میاد تو ذهنش که ما کجای این جهان وایستادیم و دنبال چی هستیم ؟[فرشته][سوال][ناراحت]

النازعطاپور

سلام دوست بزرگوار ممنونم از حضورتون[گل] خیلی آموزنده و جالب بود. احادیث هفته 13 رو هم خوندم ممنون خیلی عالی و آموزنده هستند و همچنین خیلی راهنمای خوبی هستند

z.j

سلام بسیار جالب و آموزنده بود [متفکر] موفق باشید

سعیده

خیلی جالب و قشنگ بود. واقعا زیبا بود. مرسی

محسن

ارادت...جناب حقدوست ممنون از حضورت .. امیدوارم در همه مراحل زندگی کامروا باشید.. یاعلی[گل]

فریده جلیلوند

جناب آقای عبداله حق دوست . با درود و سلام خدمت شما دوست گرامی . از اینکه بلاگ من را قابل دانستید ممنون ومتشکرم بلاگ شما را بسیار جالب دیدم اگ اجازه بفرمایید گاهی از مطالب آن استفاده کنم . ضمنا" اگر تمایل به تبادل لینک دارید خوشحال می شوم . بی بی زمستون

آقازاده

جالب بود استفاده کردیم.

ملکی

لطیفه جالبی بو د موفق باشید

سایه قرمز

سلام ... من هم موافقم ما همیشه سعی بر این داریم که یک جوری خودمان را رها کنیم و بقیه را درگیر یک مسئله بکنیم و چون این برای همه شده عادت در جامعه هم شده یک سنت به نظر من که باید اصلاح بشه ... وبلاگ خیلی خوبی داری و به امید خدا و میدونم توکل را هم فراموش نمیکنی امیدوارم موفق تر از همیشه بشی موفق و پیروز باشی یا حق

مینا

بنظر میاددراین موردتمثیلهای بهتری باشه اینطور نیست؟