شما چه رنگی هستید؟

قرمز: خوش قلب اما خود پرست

این رنگ مظهر شدت و زیاده‌روی است که گاهی در جهت مخالف آن است. قرمز رنگ عشق و تنفر و فداکاری و خشونت و خون و آتش. کسی که به این رنگ علاقه دارد هرگز نمی‌تواند در زندگی بی تفاوت باشد. این گونه اشخاص تند و سرکش و در عین حال فعال و شجاع و کمی عجول هستند. احتمال شکست به خصوص در عشق برای آنها فراوان است.

قضاوتهای عجولانه و ناگهانی در مورد دیگران اغلب سبب از بین رفتن دوستی هایشان می‌شود، با آن که در عشق کاملاً فداکارند اما اگر روزی حوادث بر وفق مراد نباشد بدون تفکر و جویا شدن علت می‌جنگند. دو عیب بزرگ خودپرستی و عدم کنترل، در نفس آنهاست و دو صفت ممتازشان خوش قلبی و حس بزرگ طلبی است. به طور کلی دوستداران رنگ قرمز دارای خصوصیات متضادی هستند.

 

صورتی: مورد علاقه دیگران

رنگ صورتی در واقع همان قرمز است که کمرنگ شده باشد. اگر به این رنگ علاقه دارید تمام صفات رنگ قرمز را کمی ملایمتر دارا می‌باشید، با گذشت هستید و در عشق، تندی نشان نمی‌دهید.

دیگران را خوب درک می‌کنید و با اطرافیان خود با ملایمت و لطف رفتار می‌کنید و به دلیل نشاط و شادابی تان مورد علاقه اطرافیان خود هستید. آنهایی که به این رنگ علاقه دارند اغلب شکستها، خشونتها و دشواری های زندگی را تحمل کرده اند و با مشکلات فراوان مواجه شده اند.

 

آبی: نظم، پشتکار، تنهایی

رنگ آبی از رنگهایی است که طرفداران زیادی دارد. اگر به این رنگ علاقه دارید، کاملاً می‌توانید هوس و احساسات و هیجانات خود را کنتر ل کنید. ظاهر آرام شما دیگران را وادار می‌کند که به شما احترام بگذارند و دوست دارید پیوسته مورد احترام و ستایش دیگران قرار بگیرید.

در خرید و پوشش لباس قناعت می‌کنید و به علت شرم و حیا و گاه غروری که دارید میل دارید اغلب تنها باشید. حماقت و عدم فهم دیگران شما را کسل می‌کند و کسانی که از نظر هوش و فهم بر شما برتری دارند شما را ناراحت می‌کنند.

کارهای خود را از روی نظم و ترتیب و بر پایه قواعد معینی انجام می‌دهید. یکی از صفات مشخص شما پشتکار شماست.

 

ارغوانی: رنگ عارفها و روانگران

رنگ اسرارآمیز و باشکوهی است. دوستداران این رنگ پیوسته مجذوب زیبایی ها و ظرافتها می‌شوند و مغرور و اجتماعی هستند. معاشرت با این دسته لذتبخش است که امور معنوی بیشتر می‌پردازند. ارغوانی رنگ مورد پسند عرفا نیز هست!

 

قهوه‌ای: قابل اعتماد

اگر رنگ قهوه ای را دوست دارید کاملاً می‌توان روی شما حساب باز کرد. با ثبات و مقدس، شاعرپیشه وکمی فیلسوف مآب هستید.

به ندرت تغییر عقیده می‌دهید و با آن که کمتر تصمیم می‌گیرید اما هر بار که تصمیمی بگیرید آن را به مورد عمل می‌گذارید. شما کاملاً در نگهداری پول و اسرار دیگران قابل اعتماد هستید. میل دارید پیوسته در عالم خودتان باشید و گاهی اوقات با اطرافیان خود رفتار خشونت آمیزی در پیش می‌گیرید. در عشق هرگز بدبین و تند نیستید.

 

خاکستری: احساس بی نیازی

این رنگ مظهر چشم پوشی از خوشی های دنیاست. کسانی که به این رنگ علاقه دارند اغلب در زندگی احساس رضایت می‌کنند، خاکستری رنگ عقلا است و جوانانی که به این رنگ اظهار علاقه می‌کنند در واقع خود را هم شأن و هم طراز اشخاص کهنسال میدانند و در زندگی احساس بی نیازی می‌کنند.

در عشق بر افراد مسن تر از خود تمایل دارند. و اغلب کسانی که از نظر فکر و ایده بر آنها برتری دارندخیلی راحت طرف توجهشان قرار خواهند گرفت.

 

پرتقالی: صداقت آری، هوسبازی هرگز

رنگی است ترکیبی و آنهایی که این رنگ را رنگ دلخواه خود می‌دانند متکی به نفس نیستند. اجتماعی و خوش خلقند و با مردم خوب رفتار می‌کنند.

نفوذ در این گونه افراد مشکل است. کسی که آنها را دوست بدارد می تواند با او بهآسانی ازدواج کند. هوسباز نیستند و اگر با کسی دوستی کنند صداقت و فداکاری دارند. اگر افراد این دسته با کسی که خصوصیات اخلاقی خودشان را داشته باشد ازدواج کنندسعادتمند می شوند.

 

سبز: کنجکاوی

رنگ سبز طبیعت وتازگی است. اگر به این رنگ علاقه دارید زندگی با شما آسان است. نقطه اشتراک فراوانی با افراد علاقمند به رنگ پرتقالی دارید روابط شما با دیگران بر پایه‌ی اصول و قرارداد است.

دوست ندارید که در زندگیتان حوادثی به وقوع پیوندد اما کنجکاوانه به ماجراهای زندگی دیگران توجه دارید.

 

فیروزه ای: اسرارآمیز و پند ناپذیر

دوستداران این رنگ اسرارآمیزند و احساساتی و کارهای شخصی خود را به خوبی اداره می‌کنند. پشتکار دارند و باثباتند و به نصایح دیگران در مورد کارهای خود کمتر توجه دارند. فیروزه ای معمولا رنگ مورد علاقه ی خانمها است.

 

سیاه: خوش ذوقی و ظرافت طبع

این رنگ برخلاف عقیده ی همگان رنگ نومیدی و عزا نیست بلکه نشانه خوش ذوقی و ظرافت طبع است. اگر از دوستداران این رنگ هستید مسلماً به شخصیت اطرافیان خود احترام می‌گذارید و برای آن که دیگران را با ارزش و برجسته نشان دهید از هیچگونه کمکی به آنها دریغ نمی‌کنید و هرگز خود را به دیگران تحمیل نمی‌نمایید همچنین عقاید و نظریات دیگران را به آسانی می‌پذیرید.

یک نکته‌ی رنگی :

توجه و علاقه شما به رنگها در طی زمان تغییر می‌کند، به دلیل آن که خصوصیات اخلاقی شما نیز در سالیان دراز تغییر خواهد کرد. اما اگر در مورد رنگی ناگهان عقیده خود را عوض کنید، به علت ضعف شما و یا به علت نیازتان به تغییر محیط است.

 

/ 14 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهنوش

سلام...مرسي كه به من سرزديد ممنونم از نظرات پربارت.... من والله در مورد التماس اولش يه سليقه بود ولي من الان التماس براي من سمبل حرف هايي از ته ته دل هست كه هيچ وقت نمي شه گفت ولي مي شه در قالب يه شعر گفت... توي شعرهايي كه مي نويسم يا حرف هايي كه مي زنم همش 10000 تا حرفه... سمبل يك عمر صبر هست در برابر يك هدف پر خطر كه البته ارزششو داشته... بازم مرسي..من شما رو لينكيدم..شما هم بي زحمت منو بلينك بازم هم تشريف بياريد..بدرود[گل]

م.ن

از رنگ سفید که چیزی نگفتین ؟ [سوال]

حسینی

سلام هر چند علمی بودن این مطلب چندان معلوم نیست اما مطلب جالبی بود. موفق باشید.

z.j

سلام مطالبتان مفید وپرمحتوا بود استفاده لازم را کردیم موفق باشید

بهنوش

سلام خوبيد.. من شما رو به نام " براي همه مفيده" لينكيدم... بازم ممنون از لينك...[گل]

گل عقاقیا

سلام خیلی قشنگ بود. مرسی. نوشته های دیگه تون هم قشنگ بود. بای

مدیرتازه کار

سلام ممنون که به وبلاگم سر زدی... تو لینک این دفعه آدرس آلبوم عکسم رو زدم...

عبدالله حقدوست

در جواب دوست عزیزی که از رنگ سفید پرسیده بودند عرض می‌کنم: رنگ سفید، نماد معصومیت و پاکی است. رنگ سفید می‌تواند در انسان احساس فضای بیشتر به وجود آورد. رنگ سفید معمولاً نشانگر سرما، پاکیزگی و آرامش است. اتاقی که کاملاً به رنگ سفید نقاشی شده باشد ممکن است جادار و بزرگ به نظر آید امَا خالی و سرد است. بیمارستان‌ها و کادر پزشکی از رنگ سفید برای ایجاد حس پاکیزگی استفاده می‌کنند.

نيلا

سلام.متشکرم[لبخند]مطالبتون خیلی جالب بود[خداحافظ]

مینا

تا حدودی راسته[شرمنده]