تسلیت و تعزیت شهادت حضرت زهرا(س)[فاطمیه اول]

چرخیدن آسیاى دستى به خودى خود

جناب ابوذر مى‌‌گوید: پیامبر خدا(ص) مرا به دنبال على(ع) فرستاد. به خانه‌‌اش رفتم و او را خواندم، ولى پاسخ مرا نداد. و آسیاب دستى را دیدم که بدون اینکه کسى باشد به خودى خود، مى‌‌گردد.

دوباره او را خواندم، بیرون آمد و با هم نزد رسول خدا(صلى الله علیه و آله و سلم) رفتیم و پیامبر متوجه على(علیه السلام) شد و چیزى به او گفت که من نفهمیدم.

گفتم: شگفتا! از دستاسى که بدون که بدون گرداننده مى‌‌گردد.

آنگاه پیامبر(صلى الله علیه و آله و سلم) فرمود: خداوند قلب دخترم فاطمه و اعظا و جوارحش را پر از ایمان و یقین کرده و چون خداوند ضعف او را دانست، پس در روزگار سختى به او کمک کرد و کفایتش ‍ نمود. مگر نمى‌‌دانى که خداوند، فرشتگانى را قرار داده تا خاندان محمد را یارى دهند.

(بحار الانوار 43: 29)

 

خونخواهی حضرت زهرا(س) در قیامت برای اباعبدالله الحسین(ع)

حضرت صادق آل محمّد(صلوات الله علیهم) حکایت فرماید:

آن هنگام که صحراى محشر بر پا شود و خداوند تمامى بندگانش را زنده احضار نماید، صدائى به گوش همگان خواهد رسید که: اى جماعت! چشم‌‌هاى خود را ببندید و سرهاى خود را به زیر افکنید، چون که فاطمه دختر محمّد(صلّى الله علیه و آله) مى‌‌خواهد از پل صراط عبور نماید.[از آنجا که در قیامت محرم و نامحرم اعتبار ندارد، احتمالا این دستور شاید بدان جهت است که هر چشمی لیاقت دیدن صدیقه طاهره(س) را ندارد.]

پس همگان چشم هاى خود را مى‌‌بندند و حضرت فاطمه زهراء(سلام اللّه علیها) در حالى که هفتاد هزار فرشته او را مشایعت و همراهى مى‌‌کنند، وارد مى‌‌شود و در یکى از موقف‌‌هاى مهمّ محشر توقّف مى‌‌فرماید.

پس از آن پیراهن به خون آغشته حضرت أبا عبدالله الحسین(علیه السلام) را در دست گرفته و به محضر ربوبى پروردگار عرضه مى‌‌دارد: پروردگارا! این پیراهن فرزندم، حسین مى‌‌باشد، تو خود آگاهى که با فرزندم چگونه رفتار کردند.

در این هنگام، صدائى از طرف خداوند متعال مى‌‌رسد: اى فاطمه! هر خواسته و تقاضائى دارى بگو، که برآورده خواهد شد.

و حضرت زهراء(سلام الله علیها) اظهار دارد: خدایا! انتقام مرا از قاتلین فرزندم، حسین بگیر.

پس شعله‌‌اى مهیب از آتش بر پا شود و زبانه کشان یکایک قاتلین امام حسین(علیه السلام) را فرو بلعد، همان طورى که پرنده‌‌اى که دانه از زمین برچیند.

و سپس به عمق دوزخ برگردد و تمامى آن افرادِ ظالم، به عذاب هاى دردناک مجازات و عقاب خواهند شد.

بعد از آن، فاطمه زهراء(سلام الله علیها) به سوى بهشت حرکت مى‌‌نماید و در حالى که ذرارى و دوستان و علاقه‌‌‌مندانش همراه او مى‌‌باشند، وارد بهشت خواهند شد؛ و از انواع برکات و نعمت هاى آن بهره مند مى‌‌گردند.

(امالی مفید: 130)

خدایا ما را از محبان و شیعیان واقعی اهلبیت پیامبرت(علیهم السلام) قرار ده

و در بهشت برین ما را قرین ایشان گردان.

آمین رب العالمین

/ 4 نظر / 84 بازدید
نگین

سلام ممنون از این که به من سر زدیداگر دوباره به وبلاگ من اومدید دوست دام در نظر سنجی شرکت کنید[گل][گل][گل][گل][گل]

محمدمختومی

سلام مطالب جالب و ارزنده ای دارید استفاده کردیم. ممنون از حضورتان.

banuyesharghi

امیدورارم در روز حساب وقتی میپرسند چه با خود اورده ایی حضرت علی ع سر بلند کند وبگوید حساب شد مهمان من است امیدوارم هیچ کدوم از شیعه های حضرت علی ع شرمنده و سرافکنده در قیامت نباشن