جملات کلیدی زیبا و قابل تأمّل

١) دعا؛ لاستیک یدک نیست که هرگاه مشکل داشتید از آن استفاده کنید، بلکه فرمان است که شما را به راه درست هدایت می‌‌کند.

٢) می‌‌دانید چرا شیشه جلوی ماشین این قدر بزرگ است ولی آینه عقب این قدر کوچک؟!! چون گذشته به اندازه آینده اهمیت ندارد، بنابراین همیشه به جلو نگاه کنید و ادامه بدهید و گاهی نیم نگاهی به عقب داشته باشید!

٣) دوستی مثل یک کتاب است، چند ثانیه طول می‌‌کشد که آتش بگیرد ولی سال‌ها طول می‌‌کشد تا نوشته شود.

۴) تمام چیزها در زندگی موقتی هستند، اگر خوب پیش می‌‌روند از آنها لذت ببرید، برای همیشه دوام نخواهند داشت و اگر بد پیش می‌‌رود نگران نباشید، چون برای همیشه دوام نخواهند داشت.

۵) دوست‌های قدیمی طلا هستند! دوستان جدید نگین الماس... اگر یک نگین الماس به دست آوردید، طلا را فراموش نکنید چون برای نگه داشتن نگین، همیشه به پایه طلا نیاز دارید.

۶) اغلب وقتی امیدتان را از دست می‌‌دهید و فکر می‌‌کنید که این آخر خط است، خدا از بالا به شما لبخند می‌‌زند و می‌‌گوید: آرام باش عزیزم، این فقط یک پیچ است نه پایان.

٧) وقتی خدا مشکلات تو را حل می‌‌کند تو به توانایی‌های او ایمان داری و وقتی خدا مشکلاتت را حل نمی‌کند، او به توانایی‌های تو ایمان دارد.

٨) آبرو با نوک سوزن جمع می‌‌‌‌شود اما خرواری از دست می‌‌‌‌رود و شاید دیگر فرصت برای برگشت آن نداشته باشید.

٩) وقتی شما برای دیگران دعا می‌‌کنید، خدا می‌‌شنود و آنها را اجابت می‌‌کند و بعضی وقت‌‌‌‌ها که شما شاد و خوشحال هستید، یادتان باشد که کسی برای شما دعا کرده است.

١٠) نگرانی، مشکلات فردا را دور نمی‌‌‌کند بلکه تنها آرامش امروز را دور می‌‌کند.

11) برگ هنگام زوال می‌‌افتد، میوه هنگام کمال، بنگر که چگونه می‌‌افتی چون برگی زرد و یا سیبی سرخ!!!

12) ما همیشه صداهای بلند را می‌‌شنویم، پررنگها را می‌‌بینیم، سختها را می‌‌خواهیم. غافل از اینکه خوبها آسان می‌‌آیند، بی‌‌رنگ می‌‌مانند و بی صدا می‌‌روند!

13) سنگی که طاقت ضربه‌‌های تیشه رو ندارد، تندیسی زیبا نمی‌‌شود! فقط یکبار فرصت داری تا از وجودت تندیس بسازی،پس از زخم تیشه خسته نشو!

14) از پیرمرد و پیرزنی پرسیدند: شما چطور شصت سال با هم زندگی کردید؟ گفتند: ما متعلق به نسلی هستیم که وقتی چیزی خراب می‌‌شد؛ تعمیرش می‌‌کردیم نه تعویض!

/ 38 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صدای نهاوند

ضمن تقدیر و سپاس از زحمات شما اگر مایل هستید ما رو به عنوان صدای نهاوند لینک کنید و اطلاع بدید تا ما هم شما رو لینک کنیم.

محمد

سلام بسیار عالی بود ممنون از محبت شما که همیشه بنده رو از مطالب خوبتون آگاه می کنید[گل]

پرتو محمد پور

با سلامی دوباره به جناب حقدوست در سوره ی نسا ایه ی ۷۴ مشاهده کردم که خداوندمتعالی فرموده اند هر کس در راه خدا بجنگد کشته شود و یا پیروز گردد پاداش بزرگی به او خواهیم داد خب اینجا چند نفر میخواهند به فرد مذکور پاداش دهند

پرتو محمد پور

چرا صدا زدن پدر و مادر به اسم کوچک باعث بی برکتی میشود[سوال] اتفاقا به نطر من خییلیی خوبه باعث احساس نزدیکی میشود

گلشن معرفت -راشدویس

سلام ایام فاطمیه تسلیت باد انشالله حاجتهای دنیوی و اخرویتان در سایه شفاعت اهل بیت در این روزهای سوگواری رنگ اجابت بگیرند التماس دعا

زهرا

سلام .. سال نوی شما مبارک ... ممنونم که توی این ایام تعطیل و نوروز بهم سرزدین... وبلاگ بسیار بسیار آموزنده و زیبایی دارین...

گلشن معرفت

سالروز میلاد خجسته فاطمة زهرا سلام الله علیها سرور بانوان جهان، عطای خداوند سبحان، کوثر قرآن، همتای امیر مومنان و الگوی بی بدیل تمام جهانیان بر شیعیان،محبین آن حضرت روز بزرگ و مادر و زن مبارک باد[گل]

گلشن معرفت

بر روی زمین و آسمان و کرات در بین مناجات و تمام کلمات زیباتر از این دعا ندیده است کسی بر خاتم انبیا محمد صلوات عید شما مبارک