التفات به زوّار حسینی

آقای سید عبدالرسول خادم از مرحوم سید عبدالحسین -کلیددار حضرت سیدالشهداء(علیه‌السّلام)، پدر کلیددار فعلی- که آن مرحوم اهل فضل و از خوبان بود، نقل کرد که شبی در حرم مطهر می‌بیند عربی پابرهنه خون آلود، پای خونین و کثیف خود را به ضریح زده وعرض حال می‌کند.

آن مرحوم(خادم) او را نهیب می‌دهد و بالاخره امر می‌کند که او را از حرم بیرون نمایند.

در حال بیرون رفتن گفت: یا حسین(علیه‌السّلام) من گمان می‌کردم این خانه توست، معلوم شد خانه دیگری است.

همان شب آن مرحوم در خواب می‌بیند آن حضرت(ع) روی منبر در صحن مقدس تشریف دارند، در حالی که ارواح مؤمنین در خدمت ایشان هستند. حضرت(ع) از خدّام خود شکایت می‌کند.

کلیددار می‌ایستد و عرض می‌کند یا جداه ! مگر چه خلاف ادبی از ما صادر شده؟

حضرت(ع) می‌فرماید: امشب عزیزترین مهمانهای مرا از حرم من با زجر بیرون کردی و من از تو راضی نیستم و خدا هم از تو راضی نیست مگر اینکه او را راضی کنی.

عرض کرد یا جدا! او را نمی‌شناسم و نمی‌دانم کجاست؟

فرمود الان در خان(مسافرخانه) حسن پاشا(نزدیک خیمه گاه) خوابیده و به حرم ما هم خواهد آمد و او را با ما کاری بود که انجام دادیم وآن شفای فرزند مفلوج اوست و فردا با قبیله‌اش می‌آیند آنها را استقبال کن.

چون بیدار می‌شود با چند نفر از خدّام می‌رود و آن غریب را در همانجایی که فرموده بودند می‌یابد. دستش را می‌بوسد و با احترام به خانه خود می‌آورد و از او به خوبی پذیرایی می‌نماید.

فردا هم به اتفاق سی نفر از خدّام به استقبال می‌رود چون مقداری راه می‌رود می‌بیند جمعی شادی کنان می‌آیند و آن بچه مفولجی که شفا یافته همراه آورده‌اند و به اتفاق به حرم مطهر مشرف می‌شوند.

 

منبع: داستانهای شگفت(شهید دستغیب)

/ 6 نظر / 4 بازدید
حسینی

با سلام مجدد عالی بود واقعا با تمام وجود باید گفت: السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

النازعطاپور

ســــلام خسته نباشـــید[گل] ممنونم از اینکه به وبلاگم اومدید خیلی خوشحالم که با وبلاگ مفید شما آشنا شدم من وبلاگتونو با نام‌ ". . . برای همه مفیده " با افتخار لینک کردم . شما هم اگر دوست دارین وبلاگمو با نام کوچه های دلتنگی لینک کنید ممنونم[گل] التماس دعا

مسعود

خیلی عالی بود. عالی کیف کردم. چیزی برای گفتن ندارم.

کبوتر آبی

نمی‌دونم قبول کنم یا نه؟ اما اگر چنین چیزی باشه، خیلی جالبه. بیشتر و بهتر بنویس. بای از طرف یه دوست

امید

سلام از این خانواده کرم هر چی بگید برمیآید و جای تعجبی هم نیست در مورد فونت هم ممنون که نظر دادی در پست بعدی سعی میکنم بهتر بشه

محب المهدی

با سلام السلام علی الحسین(ع) واقعا عالی بود. خیلی حال کردم. اگر بگم اشکم رو در آورد دروغ نگفتم. ممنون برای موفقیتت حتما دعا می‌ کنم.