استاد باهوش

چهار دانشجو که به خودشان اعتماد کامل داشتند یک هفته قبل از امتحان پایان ترم به مسافرت رفتند و با دوستان خود در شهر دیگر حسابی به خوشگذرانی پرداختند.

اما وقتی به شهر خود برگشتند متوجّه شدند که در مورد تاریخ امتحان اشتباه کرده‌اند و به جای سه شنبه، امتحان دوشنبه صبح بوده است. بنابراین تصمیم گرفتند استاد خود را پیدا کنند و علت جا ماندن از امتحان را برای او توضیح دهند.

آنها به استاد گفتند: ما به شهر دیگری رفته بودیم که در راه برگشت لاستیک خودروی ما پنچر شد و از آنجایی که زاپاس نداشتیم تا مدت زمان طولانی نتوانستیم کسی را گیر بیاوریم و از او کمک بگیریم. به همین دلیل دوشنبه دیر وقت به خانه رسیدیم......

استاد فکری کرد و پذیرفت که آنها روز بعد بیایند و امتحان بدهند.

چهار دانشجو روز بعد به دانشگاه رفتند و استاد آنها را به چهار اتاق جداگانه فرستاد و به هر یک ورقه امتحانی را داد و از آنها خواست که شروع کنند. آنها به اولین مسأله نگاه کردند که 5 نمره داشت. سوال خیلی آسان بود و به راحتی به آن پاسخ دادند. سپس ورقه را برگرداندند تا به سوالی که 95 نمره داشت پاسخ دهند که سؤال این بود:

کدام لاستیک پنچر شده بود....؟!!!

/ 7 نظر / 5 بازدید
حمیده

خیلی جالب بود. مرسی

استاذنا

از این که با قدوم خود روشنی بخش "استاذنا" بودید و با نظراتتان راهنمایمان از شما متشکریم. در ضمن حالا که "استاذنا" را دیدید اگر کمی این احساس در درونتان به وجود آمد که "استاذنا" حرف های نویی برای گفتن دارد و می تواند هر چند کم و ناچیز در خدمت به مکتب اهل البیت موثر باشد و دیدید که دلتان می خواهد که در نشر این حقائق با او در یک سنگر باشید می توانید با لینک "استاذنا" با ما در نشر حقائق حقه ی مکتب اهل البیت شریک باشید. اجرکم عندالله.

استاذنا

با سلام و درود به شما دوست گرامی از این که با لینک "استاذنا" در نشر فرهنگ شیعی با ما سهیم می باشید خوش حالیم. و از این اقدام شما تشکر می کنیم. اجرکم عند الله. در ضمن "استاذنا" نام وبلاگ شما را در پست " سایتها و وبلاگهایی که به "استاذنا" لینک داده اند" به شماره‌ی 89 با نام "برای همه مفیده" آورده و از آن‌جا به شما لینک داده است.

سمانه ش

سلام یه نظر جدید می تونم بدم؟ وبلاگتون خیلی خیلی جالبه اون سری کمتر گفتم جالبه! بازم پیروز باشید

سیمین محسن نژاد

سلام به این استاد باهوش نمی گویند بلکه مچ گیری است که از نظر سیستم جدید روش مردودی به حساب می آید.