احادیث هفته دویست و چهل و پنجم

 ولادت حضرت معصومه(س)

شفاعت حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) از شیعیان

عَنِ الصَّادِقِ(ع) أَنَّهُ قَالَ: «إِنَّ لِلَّهِ حَرَماً وَ هُوَ مَکَّةُ أَلَا إِنَّ لِرَسُولِ اللهِ حَرَماً وَ هُوَ الْمَدِینَةُ أَلَا وَ إِنَّ لِأَمِیرِالْمُؤْمِنِینَ حَرَماً وَ هُوَ الْکُوفَةُ أَلَا وَ إِنَّ قُمَّ الْکُوفَةُ الصَّغِیرَةُ أَلَا إِنَّ لِلْجَنَّةِ ثَمَانِیَةَ أَبْوَابٍ ثَلَاثَةٌ مِنْهَا إِلَى قُمَّ تُقْبَضُ فِیهَا امْرَأَةٌ مِنْ وُلْدِی اسْمُهَا فَاطِمَةُ بِنْتُ مُوسَى وَ تُدْخَلُ بِشَفَاعَتِهَا شِیعَتِی الْجَنَّةَ بِأَجْمَعِهِمْ»؛[1]

خداوند حرمى دارد که مکه است، پیامبر(ص) حرمى دارد و آن مدینه است و حضرت على(ع) حرمى دارد و آن کوفه است و قم؛ کوفه کوچک است که از هشت در بهشت، سه در آن به قم باز مى‌‌‌‌‌شود. زنى از فرزندان من در قم از دنیا مى‌‌‌رود که اسمش فاطمه دختر امام موسى بن جعفر(ع) است و به شفاعت او همه شیعیان من وارد بهشت مى‌‌‌شوند.

 ولادت حضرت معصومه(س)

سفارش عجیب حضرت علی(ع) نسبت به «صبر»

قَالَ عَلِیٌّ(ع): «الصَّبْرُ مِنَ الْإِیمَانِ بِمَنْزِلَةِ الرَّأْسِ مِنَ الْجَسَدِ وَ لَا إِیمَانَ لِمَنْ لَا صَبْرَ لَهُ»؛[2]

حضرت علی(ع) فرمود: صبر نسبت به ایمان، همانند سر نسبت به بدن است، و کسی که صبر ندارد ایمان ندارد.

 

سه نشانه ظالم در کلام رسول خدا(ص)

أَنَّ النَّبِیَّ(ص)‏ قَالَ: «لِلظَّالِمِ ثَلَاثُ عَلَامَاتٍ یَقْهَرُ مَنْ فَوْقَهُ بِالْمَعْصِیَةِ وَ مَنْ هُوَ دُونَهُ بِالْغَلَبَةِ وَ یُظَاهِرُ الظَّلَمَةَ»؛[3]

رسول خدا(ص) فرمود: ظالم هم سه علامت دارد؛ نسبت به ما فوق نافرمانى مى‏‌‌کند، نسبت به زیردست ظلم مى‏‌‌نماید و از ستمگران حمایت مى‏‌‌کند.


 

[1]. بحار الأنوار ‏57: 228.

[2]. بحار الأنوار ‏66: 376.

[3]. بحار الأنوار ‏69: 205.

/ 6 نظر / 3 بازدید
لیلا-ق

انشاله شفاعت خانوم فاطمه معصومه سلام الله علیها نصیب همه ما شود ...[گل][گل]

عزیز عاقبتی

با آغاز تحولات بیداری اسلامی در کشورهای تونس ،مصر، یمن ، لیبی و بحرین که نشان از بر هم زدن تعادل و قدرت آمریکا در منطقه مهم خاورمیانه و بازگشت مسلمانان به اسلام واقعی داشت آمریکا و همپیمانان او با احساس خطر و ترس از هرگونه تشکیل و قدرتمند شدن حکومت های اسلامی به فکر ایجاد فتنه و جنگ در سوریه یکی از سه ضلع مثلث مقاومت و دور کردن افکار جهانی از بیداری اسلامی و درآخر رسیدن به ایران است .

یگانه

روز دختر بر مادران آینده دختران امروز ، دختران دیروز مادران امروز ،ترشیدگان امروز همسران فردا ، زنان امروز ترشیدگان دیروز سرتونو درد نیارم خلاصه بر همه ی دختران دیروز امروز فردا مبارک باد ! .

جامانده از پرواز

یا فاطمه اشفعی لی فی الجنه .............[گل] میلاد پر نورش مبارک التماس دعا

امیر

گاهی باید آرزوهایـــت را مثل قاصدک بگذاری کف دست و بسپاریشان به دســت باد تا بــروند و سهم دیگران شوند…. سلام ممنوم از حضورت نظرت در مورد این یکی وبم چیه؟