دو کرامت از امام حسین(ع) به مناسبت اربعین

پودر و خمیر شدن ریگها و نقش أئمّه أطهار(ع)

یکى از زنان دانشمند به نام أمّ سلیم -که به کتاب‌‌هاى آسمانى، مانند تورات و انجیل آشنایى کامل داشت- پس از آن که به محضر پیامبر اسلام و امیرالمؤمنین و امام مجتبى(علیهم السّلام) شرفیاب شد و معجزات و کراماتى از آن بزرگواران مشاهده کرد، حکایت نماید:

بعد از آن که به حضور حضرت أباعبداللّه الحسین(ع) رفتم و همان اوصاف و نشانه ها را که در کتب آسمانى خوانده بودم، در او مشاهده کردم.

ولى چون او کودکى خردسال بود، متحیّر شدم که چگونه از او نشانه امامت و معجزه، طلب نمایم.

در هر صورت، نزدیک آن حضرت که بر لبه سکوى مسجد نشسته بود وارد شدم و گفتم تو کیستى؟

فرمود: من گمشده تو هستم، اى امّ سلیم! من خلیفه أوصیاء خداوند هستم، من پدر -نُه- امام هدایت‌‌گر مى‌‌باشم.

من جانشین برادرم امام حسن مجتبى و خلیفه او هستم؛ و او خلیفه پدرم امام علىّ بن ابى طالب(ع) مى‌‌باشد؛ و او نیز جانشین و خلیفه رسول اللّه(ص) بود.

امّ سلیم گوید: من از گفتار و صراحت لهجه و بیان امام حسین(ع) در آن کودکى شگفت زده گشتم و گفتم: علامت و نشانه گفتار شما چیست؟

حضرت فرمود: چند عدد ریگ از روى زمین بردار و به من بده.

همین که چند عدد سنگریزه از روى زمین برداشتم و تحویل آن کودک عزیز دادم، آن‌‌ها را در کف دست‌‌هاى خود قرار داد و سائید تا آن که تبدیل به پودر شد و سپس آن‌‌ها را خمیر نمود؛ و انگشتر خود را بر آن زد و نقش انگشتر بر خمیر نمایان شد.

آنگاه خمیر را با همان حالت به من داد و فرمود: اى امّ سلیم! خوب در آن دقّت کن، ببین چه مى‌‌بینى؟

وقتى خوب دقّت کردم، اسامى مبارک حضرت رسول و امام علی و حسن و حسین و -نُه- فرزندش(صلوات اللّه علیهم) را به همان ترتیبى که در کتاب‌‌هاى آسمانى خوانده و دیده بودم، مشاهده کردم مگر نام جعفر و موسى(علیهماالسّلام) را.

پس به همین جهت بیش از حدّ تصوّر تعجّب کردم و با خود گفتم: چه نشانه‌‌ها و علامتهاى ارزشمند و عظیمى برایم آشکار گشت و اظهار داشتم: اى سرورم! چنانچه ممکن باشد علامتى دیگر برایم آشکار گردان.

امام حسین(ع) تبسّمى نمود و از جاى برخاست و ایستاد؛ و آنگاه دست راست خود را به سمت آسمان بالا برد که دیدم که دست مبارکش همانند عمود و ستونى نورانى آسمانها را شکافت و از چشم من ناپدید شد!

بعد از آن فریادى کشیدم و بیهوش روى زمین افتادم.

و پس از لحظه‌‌اى که به هوش آمدم، و چشمهاى خود را گشودم، دیدم دسته‌‌اى از گل یاس در دست دارد و آن را بر صورت و بینى من گذارد، که تا امروز که سال‌‌هاى سال از آن گذشته است هنوز بوى آن گل یاس برایم باقى مانده است.

بعد از آن گفتم: اى سرور من! وصىّ و خلیفه بعد از شما کیست؟

حضرت فرمود: هر که همانند من و گذشتگانم بتوانند چنین کراماتى را انجام دهد.

(منبع: بحارالانوار25: 187)

سفارش پیامبر(ص) به زیارت حضرت و شفاعت در قیامت

مرحوم قطب الدّین راوندى در کتاب «الخرائج و الجرائح» نقل کرده است:

روزى پیامبر اسلام(ص) در محلّى نشسته بود و اطراف آن بزرگوار، امام علىّ، حضرت فاطمه، حسن و حسین(علیهم السّلام) گرد آمده بودند.

در این هنگام، رسول خدا(ص) به ایشان خطاب کرد و فرمود: چگونه‌‌اید در آن هنگامى که هر یک از شما از یکدیگر جدا و پراکنده گردد؛ و قبر هر یک در گوشه‌‌اى از زمین قرار گیرد؟

حسین(ع) لب به سخن گشود و اظهار داشت: یا رسول اللّه! آیا به مرگ طبیعى مى‌‌میریم، یا آن که کشته خواهیم شد؟

حضرت رسول(ص) در پاسخ فرمود: اى پسرم! شما مظلومانه کشته خواهید شد.

و سپس افزود: و فرزندان شما در روى زمین پراکنده خواهند شد.

حسین(ع) سؤال نمود: یا رسول اللّه! چه کسى ما را خواهد کشت؟

حضرت رسول خدا(ص) در پاسخ فرمود: شرورترین افراد، شما را به قتل مى‌‌رسانند.

حسین(ع) همچنین سؤال کرد: آیا کسى به زیارت قبور ما خواهد آمد؟

رسول خدا(ص) فرمود: آرى، عدّه‌‌اى از - مردان و زنان- امّت، جهت زیارت شما بر سر قبور شما مى‌‌آیند، و با آمدنشان بر مزار شما، مرا خوشحال مى‌‌نمایند.

و چون قیامت بر پا شود من در صحراى محشر حاضر خواهم شد، و آنها را که به زیارت قبور شما آمده باشند شفاعت مى‌‌کنم؛ و از شداید و سختى‌‌هاى قیامت نجاتشان خواهم داد.

(منبع: بحارالانوار18: 120)

 

/ 27 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اقبال

سلام.هرکس به وب شماسربزند, یک فرصت معنوی رانصیب خودش کرده است....موفق باشیدانشاالله[گل]

علی مصداقی

سلام، «در جواب دوستی که خود را عزیز میداند و نیرا » سؤالی داشتم ؛ بنظر شما تبلیغ دین اسلام از نظر عرف و شرع اشکالی دارد؟ شاید شما عالمید و ما جاهل؟! حداقل آقای حق دوست از منابع معتبر دینی به قول شما کپی و پست میکند (حقیقت محض) بهتر از اشخاصی هست که همین مطالب را تحریف می کنند، اگر ارزش قائل بودید، چنین حرف های مضجکی را در مورد جناب آقای حق دوست نمی زدید. شما قانون را ظاهرا واردید نه باطناً. موفق باشید

علی مصداقی

سلام پیامبراکرم صلی الله علیه و آله و سلم می فرماید: در آینده دورانی بر امتم می گذرد که فقراء بسیار، و دانشمندان اندک باشند، و علم و دانش (از آنها) گرفته شود، فتنه و آشوب بسیار گردد و بعد از آن دورانی می آید که مردانی از امّت من قرآن می خوانند ولی به (حلقوم) سینه شان نمی رسد (یعنی به آن چه می خوانند عمل نمی کنند، فقط تکرار الحان و نغمات است) و سپس زمانی بیاید که مشرک به خدا، با مؤمن در آن چه می گوید (فقط) مجادله می کند (و قصد هدایت ندارد). (نهج الفصاحه،ص 373،حدیث 1755) التماس دعا

محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم سلام علیکم -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- ------*♥*♥*♥*♥*♥*----- -------- *♥*♥*♥* -------- ----------- *♥* ----------- ┐──────────────────────────────────────────────────┌ │ حضرت مهدى(عج) به محمّد بن على بن هلال كرخى فرموده اند: │ │ نادانان و كم خردان شيعه و كسانى كه بال پشه از ديندارى آنان محكمتر است، ما را آزردند │ │ سيره و سخن پيشوايان- سيد رضا صدر │ ┘──────────────────────────────────────────────────└

زهرا

وب جالب و پر محتوایی دارید . انشاالله در پناه حسین سلامت و سرفراز باشید .

وخدایی که دراین نزدیکی ست

سلام راستش من این حدیث را برایم ایمیل شده بود منبعشونمیدونم اگه شما کسب کردید به من هم بگویید ممنون از دقتتان

مسعود

سلام دوست عزیز ممنون که به وبلاگ ما سر زدی مطالب مفیدی داری ولی دعایی که شما تو صفحه ی دعای فرج وبلاگت نوشتی ، دعای فرج نیست این دعا برای سلامتی امام زمانه.