عذاب اهانت کنندگان به قرآن در عصر حاضر

نشریه اردنى «شیحان» در تاریخ ششم دسامبر 1999، برابر با 16 آذر، در بخش خبرى خود اقدام به درج بخشهایى از سخنان عبدالمنعم ابوزنط، از نمایندگان اسلامگراى اردن نمود که در مسجد مصعب بن عمیر، در استان «مادبا» در رابطه با علت وقوع زلزله در ترکیه ایراد کرده بود.

به نوشته نشریه «شیحان»؛ عبدالمنعم در این جلسه سخنرانى به صراحت اعلام کرد که علت وقوع زلزله ترکیه، برپایى مجلس رقصى در یک پایگاه نظامى ترکیه، واقع در سواحل دریاى مدیترانه بوده که در این مجلس ‍ گروهى از ژنرالها و بلند پایگان نظامى اسرائیلى، آمریکائى و ترکیه‌اى حضور داشتند.

در اثناء این مجلس رقص و پایکوبى، یک نظامى عالیرتبه ترکیه‌اى، قرآنى را به دست گرفته و در حال مستى شروع به پاره کردن و پرتاب آن به زیر پاى رقاصه ها نمود و با نعره‌اى مستانه گفت:

- کجاست خدایى که قرآن را حفظ کند؟

نشریه صبح که این خبر را نقل کرده است در ادامه مطلب مى‌افزاید: به دنبال درج این خبر، مردم اردن در تماس با مسؤولان نشریه «شیحان» خواستار انجام گفتگوى نشریه با ابوزنط شدند تا این رخداد به صورت مشروح‌ترى بازگو شود.

عبدالمنعم ابوزنط در این گفت و گو به نقل از یکى از افسران مسلمان ترکیه که از حادثه زلزله، جان سالم به در برده است، اعلام کرد:

در مراسمى که به مناسبت بازنشستگى گروهى از نظامیان عالیرتبه ترکیه‌اى در یکی از پایگاههاى دریایى ترکیه بر پا گردید، تعدادى از نظامیان عالیرتبه اسرائیل و آمریکائى به همراه یک گروه از خوانندگان و نوازندگان مشهور اسرائیلى در مجلس حضور یافته بودند.

در اثناء این مراسم، یکى از ژنرالهاى ارتش ترکیه، از یکى از سرهنگهاى حاضر در جلسه درخواست قرآن کرد.

 سرهنگ پس از آوردن یک جلد کلام الله مجید، به دستور ژنرال ترکیه، مکلف به خواندن آیاتى از قرآن شد.

سرهنگ در آن جلسه شروع به تلاوت آیاتى کرد. سپس ژنرال ترکیه‌اى از او خواست تا به تفسیر آیات قرائت شده بپردازد. در این میان، سرهنگ به دلیل عدم آشنایى با معارف و معانى کلام وحى، از ترجمه و تفسیر آیات مزبور عذرخواهى کرد.

در این هنگام ژنرال ترکیه‌اى با عصبانیت در حالى که نعره مى‌زد: «کجاست کسى که این قرآن را نازل کرده و در کتابش گفته: ما قرآن را فرستادیم و ما آن را محافظت خواهیم کرد، بیاید و از کتابش دفاع کند؟» قرآن را از سرهنگ گرفته و شروع به پاره کردن صفحات و اوراق قرآن کرده و آنها را زیر پاى رقاصه‌هاى حاضر در مجلس ریخت.

«ابوزنط» در ادامه این گفت و گو اظهار داشت: سرهنگ حاضر در مجلس، در این هنگام دچار ترس و اضطراب شدید و به سرعت از مجلس خارج شد و خود را به بیرون پایگاه نظامى رساند. ناگهان مشاهده مى‌کند که عذاب الهى در حال نزول است.

این سرهنگ در توصیف آن واقعه وحشتناک مى‌گوید:

ناگهان نور شدید قرمز رنگى را مشاهده کردم که تمام فضاى منطقه را فرا گرفته و در یک لحظه دریا شکافته شد و همراه با انفجارى شدید، شعله‌هاى آتش به سوى آسمان زبانه کشید و لحظاتى بعد زلزله‌اى شدید منطقه را فرا گرفت.

اما نکته قابل توجه و تأمّلتر آن است که تاکنون گروههاى تفحص و تجسس آمریکا، اسرائیل و ترکیه‌اى نتوانسته‌اند اثرى از بقایای اجساد نظامیان خود از این پایگاه نظامى بیایند!

در همین حال سردبیر نشریه «شیحان» مى‌گوید:

اطلاعات دیگرى هم در این ارتباط وجود دارد که به برخى از آنها در نشریات ترکیه اشاره شده است.

در پایان این گفت و گو، شیخ ابوزنط در توصیف این سرهنگ ترکیه‌اى که از این عذاب الهى جان سالم به در برده مى‌گوید:

سرهنگ مذکور که داراى تحصیلات عالیه مى‌باشد به جهت حفظ جان خود و رعایت مسائل امنیتى و ترس از حکومت لائیکها، حاضر به معرفى خود در محافل عمومى نشده است. در عین حال، افراد آگاه و مطلعى که به این پایگاه نظامى رفت و آمد داشته‌اند مى‌گویند:

تعداد نیروهاى حاضر در این پایگاه اعم از سربازان، گارد حفاظت، فرماندهان و گروههاى رقاصه، حدود سه هزار نفر بوده‌اند که تمامى آنها در میان شعله‌هاى عذاب سهمناک الهى معدوم شده‌اند.

شیخ ابوزنط سخنان خود را با قرائت آیه‌اى از کلام وحى به پایان برد که فرمود:

«وَ إِذا أَرَدْنا أَنْ نُهْلِکَ قَرْیَةً أَمَرْنا مُتْرَفیها فَفَسَقُوا فیها فَحَقَّ عَلَیْهَا الْقَوْلُ فَدَمَّرْناها تَدْمیراً»؛(اسراء:16).

یعنی: و هنگامى که بخواهیم شهر و دیارى را نابود کنیم، نخست اوامر و دستوارت خود را براى «مترفین» (ثروتمندان مست شهوت و مقام) آن شهر، بیان مى‏داریم، سپس هنگامى که به مخالفت برخاستند و استحقاق مجازات یافتند، آنها را به شدّت درهم مى‏کوبیم.

منبع: کتاب «عبرتهای تاریخ».

/ 18 نظر / 35 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سبوها

سلام وبلاگ خوب و مفیدی دارین استفاده کردم عالی بود موفق باشید التماس دعا

عاشق تنها

سلام واقعا وبلاگ خوبی دارین این دقایق رو در این وبلاگ لذت بردم خدا خیرتان دهد التماس دعا

سعید

سلام دوست من... به روزم و منتظر شما[قلب][لبخند][گل] منتظرم [گل]

محمد حسين

سلام دهه ي فجر بر شما مبارك باد وبلاگ علمي فرهنگي مذهبي ميقات با ويژه نامه پربار دهه فجر به روز است ۱. تصاوير (امام خميني - مقام معظم رهبري - بهمن ۵۷ - كاغذ ديواري انقلاب - روزنامه هاي بهمن ۵۷ - كاريكاتور هاي سياسي) ۲. لوگو ها ي دهه ي فجر ۳. سروده هاي انقلابي التماي دعا [گل][گل]

گلدسته

دستی شکافت نای به آتش کشیده را سوزاند های های به آتش کشیده را امشب نظاره می کنم از ساحل خودم تبخیر آب های به آتش کشیده را سلام. با نوای نینوا به روزم.

مریم

سلام...........مرسی از اینکه به خونه کوچیکم سر زدی..... ولا فونت خاصی نبود ...اشتباه من بود....که دیگه سایت خوب بلاگفا هرچقدر پاکش کردم...پاکش نکرد.....راستی من آپ کردم.............

بنده خدا

سلام ببخشید اما فکر میکنید جماعتی که این کارهارو میکنند یا با این مسائل مخالف هستند اصلا توی وبلاگ شما میان؟ این مطالب رو میخونن؟ باورش میکنن؟ مطمئن باشید که نمیکنند. اما الله اعلم ... بالاخره روزی امام زمان مهدی موعود عج ظهور خواهد کرد و آنروز پرده ها کنار خواهد رفت و حقیقت معلوم خواهد شد. انشاا... که ما جزو گناهکاران و طردشدگان حضرت نباشیم. آمین یا رب العالمین. راستی ماه نو مبارک و عزاداریهاتون مقبول درگاه حق